Oynatma Listesi
HABERLER

19 Eylül 2020 Günün Özeti Milliyet'te

19 Eylül 2020 Günün Özeti Milliyet'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı arasındaki kesimini açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi Afrika'nın Güney Amerika'nın ücra köşelerindeki ülkelerle aynı not kategorisine sokanlara en güzel cevabı başarımızla vereceğiz." dedi.

 

Akdeniz'e kıyısı olan AB ülkelerini 10 Eylül tarihinde bir araya getiren Fransa lideri Emmanuel Macron ise, Türkiye'ye karşı nefretini bu kez Türkçe bir Twitter mesajıyla gösterdi.Macron, resmi hesabından "Ajaccio'da, Türkiye'ye net bir mesaj gönderdik: iyi niyetli, naiflik olmaksızın sorumlu bir diyaloğu yeniden açalım. Bu çağrı bundan böyle Avrupa Parlamentosu’nun da çağrısı. Görünüşe göre de işitilmiş. İlerleyelim" yazdı.

 

İstanbul Valiliği'nin yaptığı yazılı açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin aldığı karara göre 23 Eylül Çarşamba gününden itibaren Hayat Eve Sığar (HES) kodu kullanımı zorunlu hale getirildi.Buna göre, Valilik, Kaymakamlıklar, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro II. Bölge Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlükleri ve İlçe Tapu Müdürlükleri’ne randevu talepleri öncesi ve bu kurumlara girişlerde HED kodu almak zorunlu hale getirildi. Kurala uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılacak.

 

Fenerbahçe'den bir sürpriz transfer hamlesi de yurt içinde geldi. Sarı-lacivertli kulübün, Erol Bulut'un Alanyaspor'dan öğrencisi Anastasias Bakasetas için teklif yaptığı belirtildi.

 

Hollywood yıldızı Charlize Theron, özel hayatına samimi açıklamalarda bulundu. "Hayatın getireceği oyunlara açığım" diyen oyuncu, beş yıldır kimseyle birlikte olmadığını söyledi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER