Oynatma Listesi
HABERLER

28 Haziran 2020 Günü Özeti Milliyet'te

Günün öne çıkan haberlerini sizler için derledik.

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS ilk oturumu dün tamamlandı. Üniversite hayali kuran milyonlarca adayın katılım sağladığı sınav toplamda üç oturum şeklinde gerçekleşti. Bugün gerçekleşen AYT ve YDT oturumları ile sınav maratonu sona erdi. Sınav sonrası veli ve öğrencilerin, soru ve cevap anahtarı için heyacanlı bekleyişi başladı.

 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu AYT ile son oturumu YDT dolayısıyla saat 09.30-18.30 saatleri arasında 81 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı.

 

Temmuz başında yapılması gereken haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri korona tedbirleri kapsamında öne çekildi. Ödemeler, yarından itibaren hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.

 

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, Covid-19 salgınında son 24 saatte ülke genelinde 144 kişinin yaşamını yitirdiğini, 2 bin 489 yeni vaka tespit edildiğini açıkladı.

 

İçişleri Bakanlığı, Van'ın Çatak ilçesi kırsalında gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 3 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 3 teröristin, 8 Haziran'da Belbuka yaylasında 2 işçinin şehit olduğu, 8 işçinin ise yaralandığı saldırının faili olduğu belirtildi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER