Oynatma Listesi
HABERLER

Adrenalin tutkunlarının yeni gözdesi 'insan sapanı'

RİZE'nin Ardeşen ilçesinde adrenalin tutkunları 'İnsan Sapanı' ismi verilen ve fırlatıldığında saniyede 100 kilometreyi bulan hıza ulaştıran mekanizmayla heyecan yaşıyor.

Ardeşen-Çamlıhemşin ilçeleri arasndaki Fırtına Vadisi, tatilcileri ağırlıyor. Vadide kurulan ve İnsan Sapanı' adı verilen özel platformun arasına lastiklerle oluşturulan düzeneğe emniyet kemerleri ile bağlananlar ATV araç ile geriye doğru çekilerek fırlatılıyor. 25 metre fırlatılan ve saniyede 100 kilometreyi bulan hıza ulaşanlar, adrenalin yaşıyor.


'KAZ UÇAYİ, LAZ UÇURAYİ'
İşletmeci Engin Altıparmak, İnsan Sapanı adını verdikleri mekanizma ile misafirlere adrenalin dolu bir an yaşattıklarını belirterek "Fırtına deresinde alternatif sektörlere bakarken bir gün internette böyle bir sistem gördüm. Daha çok yurt dışında yapılan ve adrenalin tutkunların tercih ettiği bir şey olduğunu öğrendim. Bu sistemi yöremizde kurma kararı aldım. Sistem için gerekli tüm malzemeleri lisanslı ve sertifikalı ürünleri kullanarak bunu yaptım. Bölgede tek olan bu sistem adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezi oldu. Sisteme 'kaz uçayi, Laz uçurayi' sloganını koyduk" dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER