Oynatma Listesi
HABERLER

"Babam öldü bu kadar üzülmedim"

Bursa'da köpekleri ‘Paşa’ komşuları R.Ş. tarafından tüfekle vurularak öldürülen Necati Gökgöz, "Evladım gibiydi, aileden bir parçaydı” dedi. Gökgöz'ün 13 yaşındaki oğlu Hasan da “Beni vurmuşlar gibi ağladım. Ailemizden biri olmuştu” diye konuştu.

Bursa Nilüfer ilçesine bağlı Yolçatı Mahallesi’nde yaşayan 5 çocuk babası birlikte yaşayan Necati Gökgöz (45), geçtiğimiz yıl geçirdiği trafik kazası nedeniyle işe gidemez duruma geldi. Gökgöz, iyileşme sürecinde sokakta doğum yapan köpeğin yavrularından birini eve getirdi. ‘Paşa’ adı verilen köpek, ailenin bir parçası oldu.

2 gün önce ise ailenin komşusu R.Ş., kümesteki yumurtaları yediği için ‘Paşa’yı tüfekle vurarak öldürdü. Polis ekipleri, R.Ş.'yi, ruhsatsız tüfeğiyle birlikte gözaltına aldı. R.Ş. hakkında ‘mala zarar vermeden’ işlem yapıldı. Paşa ise, Necati Gökgöz tarafından evlerinin bahçesine gömüldü.‘BABAM ÖLDÜ BU KADAR ÜZÜLMEDİM’

Köpeğini tasmasıyla birlikte gömdüğünü söyleyen Necati Gökgöz, yaşananları gözyaşları içerisinde anlattı. Büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Gökgöz, "Köpeğimle sabah yürüyüşe çıktık. Gezdik, dolaştık eve geldik. Yemeğini verdim. Evin yanından ayrılmış. Komşunun kümesine girmiş. Komşu da yumurta yediği için köpeğimi vurmuş. Bize o gerekçeyi sundu. O adamın vicdanı rahat mı bilmiyorum ama benim hiç değil. Çok üzücü ve kötü bir olay, Allah kimsenin başına vermesin. Gereken yerlere başvurduk, polis geldi götürdüler. Ama köpeğim geri gelmedi, gelmeyecek de. Çok güzel bir köpekti. Kimseyi rahatsız etmezdi, oyun oynamayı çok severdi. Vicdanım kaldırmıyor, ağlamaktan başka hiçbir şey yapamıyorum. Çok kötüyüm. Evladım gibiydi, aileden bir parçaydı. 1.5 senedir bakıyorum. Ama bir vicdansız vurdu. Bu yapılana insanlık diyemeyiz. Böyle insanların serbest kalmamasını isterim. Bugün hayvana kurşun sıkan yarın çocuklara da sıkabilir. Bir mezarı olsun istedim. Babam öldü bu kadar üzülmedim" dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER