Oynatma Listesi
MAGAZİN

Burcu Kara doğduğu eve tadilat yaptırıyor

Bir süredir ekranlardan uzak olan Burcu Kara, Bursa’nın İznik ilçesindeki doğup büyüdüğü köy evini tadilata soktu. Ustalarla birlikte işe koyulan oyuncu, yıkılmaya yüz tutmuş eski kerpiç evden takipçilerine seslendi.

Sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan ünlülerden biri olan Burcu, Kara Bursa’nın İznik ilçesindeki doğup büyüdüğü köy evine tadilat yaptırıyor.

Instagram’ın hikaye kısmından paylaşım yapan Kara, “Size büyüdüğüm köy evinden merhaba demek istedim. Ev çökmek üzere, biz de tamir etmeye karar verdik. Uzunca bir süre bununla uğraşacağız. Burası çocukluğumuzda bize kocaman gelen, farelerin cirit attığı bir evdi. Şimdi her şeyi çıkarttık ve elden geçirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Evin önüne kurulan inşaat iskelesinin önünde ustalarla fotoğraf çektiren oyuncu, gönderisinde "Celalettin ve Kamil usta. Büyüdüğüm ev artık onlara emanet. Önce vicdanım sonra köklerime duyduğum sevgi ve bağlılık buradan koparamıyor beni. Evin çökmesine gönlüm hiç razı değildi. Bir delilik yapıp restorasyona karar verdik biz de. Çok iş var. Çok, zor ve maliyetli işler. Her hafta sonu gelmek zorunda kalacağımız ve aylarca sürecek detaylar. Ama burada dedesine su taşıyan, tavuklara yem veren, derede kurbağa yavrusu peşinde koşan kızı öldürmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

 

Evin bahçesindeki fıçılarla verdiği pozu da yayınlayan Kara, paylaşımına; "Dedemin zeytin fıçıları. 'Kümes mi, yapsak köpek kulübesi mi?' diye düşünüyoruz. Buradan da anlaşılacağı gibi bizim aile genişleyerek büyüyecek gibi. Bugüne 'Bahar Bayramı' diyorlar. Bundan sonrası daha güzel olur mu ne dersiniz? Hepimizin kalbinde, aklında çiçekler açsın inşallah. "Zihniyet" güzelliği en önemlisi çünkü" notunu düştü.

 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER