Oynatma Listesi
HABERLER

Bursa'da korona partisine 239 bin lira ceza!

Bursa'de 'alkollü restoran ruhsatı' olmasına rağmen gece kulübü olarak faaliyet gösteren eğlence merkezine polis, baskın düzenledi. Müzik eşliğinde dip dibe dans edilip, korona önlemlerinin hiçe sayıldığı mekandaki 75 kişi ile işletme sahibine, toplam 239 bin 400 TL ceza kesildi.

Nilüfer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği (SÖS) ekipleri, yaklaşık 80 bin üniversite öğrencisinin yaşadığı Görükle Mahallesi?nde alkollü restoran ruhsatı bulunan bir işletmenin, gece kulübü olarak faaliyet gösterdiği ihbarını aldı. İhbarı değerlendiren ekipler, 60 polisle gece kulübüne baskın düzenledi. İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Aslan?ın bizzat katıldığı baskında, işletmede bulunan onlarca kişinin sosyal mesafe ve maske kuralına uymadığı görüldü. Müşterilerin DJ eşliğinde oynadığı anlar da kameralarca anbean kaydedildi. Bazı müşteriler ise kendisine ceza yazılmaması için polise direndi.

TOPLAMDA 239 BİN LİRA CEZA

İşletme sahibi ve 75 müşteriye, koronavirüs tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle 3 bin 150?şer liradan, toplamda 239 bin 400 lira ceza uygulandı. Ayrıca iş yerinde kapalı alanda sigara içilmesinden ve iş yeri ruhsatı uygun olarak faaliyet göstermemesinden dolayı yasal işlem başlatıldı.

 
GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER