Oynatma Listesi
HABERLER

Çok sayıda esnafın canını yaktılar...Tırnakçılık anı kamerada

Zonguldak’ın Ereğli ve Alaplı ilçelerinde dükkan dükkan gezip tırnakçılık yapan kadınlar çok sayıda esnafın canını yaktı.

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinden itibaren önce Alaplı ardından da Kdz. Ereğli ilçesine gelen şüpheliler dükkan dükkan gezip tırnakçılık yapmaya başladı. Girdikleri dükkanlardan fiyatı düşük olan bir ürün alıp kasaya 100 yada 200 TL veren kadınlar, para üstü aldığında alış verişten vazgeçtiğini söyleyip el çabukluğuyla paranın bir kısmını cüzdanına koyup verdiği parayı da geri alıyor. Kasiyeri oyalayıp dalgınlığından faydalanan tırnakçılar bu yöntemle şu ana kadar iki ilçede 10’un üzerinde esnafın parasını aldı. Bazı esnaflar güvenlik kameralarını incelediğinde dolandırıldıklarını anlayarak Kdz. Ereğli İlçe emniyet Müdürlüğü’ne gidip şikayetçi oldu.
Kdz. Ereğli ilçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ilçenin birçok noktasında tırnakçılık yapan şüphelileri bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Tırnakçılar tarafından dolandırılan esnaflar ise şehir dışından geldiğini düşündükleri tırnakçılara karşı diğer esnaf arkadaşlarının dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER