Oynatma Listesi
MAGAZİN

Cüneyt Arkın’ın cenazesi ailesine teslim edildi

Türk sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın’ın cenazesi Beşiktaş’taki özel hastaneden alınarak, Zincirlikuyu gasilhanesine götürüldü. Maceradan polisiyeye, bilim kurgudan romantik filmlere kadar pek çok türde yapımda rol alan sanatçının oğlu Murat Arkın, "Bölünülmeye çalışılan bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsur oldu" dedi.

Cüneyt Arkın, önceki gece kalbinin durması sonucu Beşiktaş Ulus'taki özel bir hastaneye ambulansla kaldırılmıştı. Tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemeyan usta oyuncu, arkasında koca bir tarih ve sinema efsanesi bırakarak aramızdan ayrıldı. Türk sinemasına damga vuran ve yüzlerce filmde rol alan Arkın'ın vefatı başta ailesi ve yakın dostları olmak üzere herkesi yasa boğdu. 

 

Sevenleri hastaneye akın ederken, Cüneyt Arkın anısına konulan deftere notlar düşüldü. Bugün ise tarifsiz bir acı yaşayan oyuncunun oğulları Murat ve Kaan, hastaneye gelerek cenazeyi teslim aldı.

CENAZE PROGRAMI

Arkın’ın cenazesi defnedileceği Zincirlikuyu Mezarlığı Gasilhanesi’ne getirildi. Yeşilçam efsanesi, 30 Haziran Perşembe günü Teşvikiye Camii'nde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak.

"BABAM ÜLKEMİZ İÇİN BİRLEŞTİRİCİ BİR UNSURDU"

85 yaşında vefat eden sanatçının oğlu Murat Arkın, hastane önünde yaptığı açıklamada, "Şunu bilmek çok önemli. Şu anda bölünmüş olan veya bölünülmeye çalışılan bu ülkede herkesi bir araya getiren birleştirici bir unsur oldu" dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER