Oynatma Listesi
HABERLER

Erbil'deki petrol rafinerisi alev alev! Art arda patlamalar oldu, AFP fotoğrafları geçti

Erbil-Guyer yolu üzerinde konumlanan petrol rafinerisinde dün akşam saatlerinde başlayan yangında alevler geceyi aydınlattı. Hala kontrol altına alınamayan yangında petrol rafinerisini adeta esir alan alevleri söndürmek üzere çalışmalar sürerken, yerel medya art arda patlamalar yaşandığını bildiriyor.

Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil şehrinde yer alan petrol rafinerisinde geçtiğimiz akşam yangın çıktı. Yangın, akşam saat 20.30 sularında, petrol rafinerisi, petrol dağıtım tesisi ve petrol deposunun bulunduğu tesisi esir aldı. Erbil-Guyer yolu üzerinde konumlanan petrol rafinerisindeki yangın hala kontrol altına alınamadı.

ART ARDA PATLAMALAR YAŞANIYOR

Yangının yakıt depolarına sıçramasını önlemek için itfaiye ekipleri derhal müdahale etti. Yangının çıkış sebebi henüz belirsizliğini korurken, perde arkasını öğrenmek için yetkililer tarafından soruşturma başlatıldı. Erbil Sivil Savunma Müdürlüğü de yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Can kaybının meydana gelmediği yangında, çevrede bulunan birçok yakıt aracı sürücüsü ise canlarını kurtarmak için olay yerinden ayrıldı. Yerel basına göre, rafineride art arda patlamalar yaşanıyor. Yine yerel medyanın bildirdiği üzere, yangın söndürme çalışmaları sırasında çoğu itfaiyeci olmak üzere en az 10 kişi yaralandı, üç itfaiye aracı ise yandı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER