Oynatma Listesi
MAGAZİN

Erkan Yolaç hayatını kaybetti!

TRT'de yayınlanan 'Evet-Hayır Yarışması'nın sunucusu olarak hafızalara kazınan, TGRT kanalında 'Erkan Yolaç Show' adlı bir eğlence programı yapan ünlü sunucu Erkan Yolaç, yaşama veda etti.

Televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç uzun süredir tedavi gördüğü hastanede 89 yaşında hayatını kaybetti.

Yolaç’ın vefatına yönelik yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Solunum sıkıntısı nedeni ile hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç’ın tedavisi multidisipliner yaklaşım ile sürdürülmüştür. Uzun süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan hastamız maalesef çoklu organ yetmezliği nedeniyle 16 Mayıs 2024 akşamı saat 21.00’de vefat etmistir. Kendisine rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

CENAZE TÖRENİNİN DETAYLARI BELLİ DEĞİL

CNN Türk Muhabiri Hasret Kaya, ünlü ismin cenazesine dair detayların henüz belli olmadığını aktardı:

1935 yılında Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde doğduğunu biliyoruz. Erkan Yolaç, TRT Televizyonunda 1985 yılından itibaren pazar günleri yayınlanan Stüdyo Pazar programındaki ‘Evet, Hayır’ yarışmasında sunuculuk yapıyordu. Dikkatleri bu programla üzerine çekmişti. Hastaneye yatış sürecine baktığımızda solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye başvurmuştu. Televizyon dünyasının ünlü sunucularından biriydi. Cenaze töreni nasıl olacak? Detaylar gelmiş değil.

ERKAN YOLAÇ KİMDİR?

Erkan Yolaç, annesi Hikmet Hanım ve babası Mehmet Yolaç 6 yaşındayken İstanbul’a geldi. Yolaç, önce Saint-Joseph Fransız Lisesi'nde sonra Kenan Evren Anadolu Lisesi'nde eğitimini tamamlayamadan sınıfta kaldı.

Babasının işi gereği aile Kastamonu'ya taşındı. Kastamonu'da lisedeyken edebiyat öğretmeni Rauf Mutluay'ın yönlendirmesiyle belediye mikrofonlarından sunum yaptı.

Belediye başkanının sunumunu beğenmesiyle tüm anonsları yapmaya başladı. 1960 yılında Ankara Radyosu'nun sınavlarını kazanarak orada çalışmaya başladı. İlerleyen yıllarda Huysuz Virjin, Orhan Boran, Leyla Sayar gibi isimlerle sahnelerde yer aldı.

Yolaç, 21 Mart 1976 tarihinde Türkiye güzeli Asuman Tuğberk ile evlendi. Göksu adında kızı, Mehmet adında da bir oğlu oldu.

 Erkan Yolaç'ın rol aldığı filmler:

1973 - Sevda Yolu
1964 - Can Düşmanı
1964 - Yılların ardından
1964 - Muhtesem serseri
1962 - Lekeli Kadın

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER