Oynatma Listesi
HABERLER

Filipinler'i vuran tayfun faciasında can kaybı yükseliyor

Filipinler’de etkili olan Rai Tayfunu'nda hayatını kaybedenlerin sayısı 121'e ulaştı.

Filipinler'de son yıllarda görülen en şiddetli doğal felaketlerden biri olan ve dün itibariyle etkisini yitiren Rai Tayfunu'nda bilanço netleşmeye başladı. Afet Riski Azaltma ve Yönetim Konseyi'nden (NDRRMC) yapılan açıklamada, tayfun nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 121'e yükseldiği bildirildi.

Şiddetli fırtına, yağış ve su baskınları nedeniyle 227 yerleşim biriminde elektrik kesintisi yaşandığını açıklayan yetkililer, yalnızca 21 ilçe ve şehre yeniden enerji sağlanabildiğini ifade etti.

Ülke genelinde yaklaşık 780 bin kişinin hayatını olumsuz etkileyen tayfun nedeniyle 300 bini aşkın kişinin güvenli bölgelere tahliye edildiği bildirilirken, ülkenin birçok eyaletinde de arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Tayfun nedeniyle zarar gören 3 havaalanından 2’sinin halen kullanılmadığını doğrulayan otoriteler, Visayas ve Kuzey Doğu Mindanao'da toplam 869 yolcu ve sürücünün yağış ve su baskınları nedeniyle araçlarında mahsur kaldığını açıkladı. Kurtarma çalışmalarının sürdüğü de ifade edildi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER