Oynatma Listesi
HABERLER

Gece kulübü faciasında ölen 17 yaşındaki Efe'nin babası: Cinayet bu, başka bir şey değil

Beşiktaş'ta gece kulübünde yapılan tadilat sırasında çıkan yangında 17 yaşındaki oğlu Efe Demir’i kaybeden Adem Demir, Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi.

Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gönenoğlu Sokak'taki gece kulübünün tadilatı sırasında çıkan yangında ölen 29 kişinin yakınları, Beşiktaş Emniyet Müdürlüğüne gelerek ifade vererek, kaybettiklerinin geride kalan eşyalarına teslim aldı.

Mobilyacılık yapan Efe Demir'in babası Adem Demir, ifadesinin alınmasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Oğlunun cep telefonu da kendisine teslim edilen Demir, “O gün orada çalışıyordu kendisi, üçüncü günüydü orada. Mobilya dekorasyon üzerine oraya montaja gitmişlerdi. Karakolda da gerekli ifademizi verdik. Gerekli işlemlerin yapılacağını umuyoruz. Gerekli cezanın verilmesini istiyoruz. Ben 17 yaşında evladımı toprağa koydum. Efe'yle hayallerim vardı. Onun planları vardı, planlarımız vardı geleceğe dönük. O, meslek sahibi olmak istiyordu. Dışarıdan okulunu okuyordu. Hem okuyup hem çalışayım baba, bir meslek sahibi olayım. İleriye dönük yapacaklarımızı planlarız, ona göre yolumuza bakarız diyordu. Ama olmadı. Mekan onlara mezara oldu, 29 kişiye mezar oldu. Yangınla alakalı kimin ihmali; kişi veya kişiler, o mekanın sahipleri veya kim ise gerekli cezayı almasını istiyoruz. Bu konunun da sonuna kadar takipçisiyim. Polis merkezinden ifademi verdim, çıktım. Bundan sonraki süreci takip edeceğiz. Şu anda 11 kişinin gözaltında olduğunu biliyorum, adliyeye sevk edileceğini biliyorum. Bundan sonraki süreci de takip edeceğiz. Olayın arkasındayım babası olarak. Çünkü bir evlat olaya yetişmiyor, kolay yetiştirilmiyor. O benim ilk göz ağrımdı, 17 yaşında kendi elimle toprağa verdi. Ben de bunun hesabını öyle ya da böyle soracağım" diye konuştu.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER