Oynatma Listesi
HABERLER

Hayattaki en büyük tutkusu! Yolda yürüyen kadınların ayağından çalıyor

ABD'nin New York şehrinde polis son dönemde şehirde yaşanan garip hırsızlık vakaları sebebiyle harekete geçti. Yolda yürüyen kadınların ayağındaki ayakkabıyı çalarak kaçan hırsız her yerde aranıyor.

ABD'nin New York şehrinde son zamanlarda yaşanan ilginç hırsızlık olayları konuşuluyor. Yetkililer, en az 3 kadının ayağındaki ayakkabıları çalıp kaçan bir hırsızın izini sürüyor.

Geçen ocak ayında yapılan ilk ayakkabı hırsızlığı ihbarından bu yana toplamda 3 hırsızlık vakası daha yaşandı.

Şüphelinin kadınları bir süre takip ettikten sonra ayaklarındaki ayakkabıları çekerek çaldığı iddia ediliyor.

Polise ihbarda bulunan bir kadın kurban, şüphelinin ayağındaki 40 dolarlık ayakkabıyı zorla çekerek çaldığını söyledi.

Şüpheliyi tanımadığını belirten kadın hırsız tarafından bir süre de takip edildiğini belirtti. Polis ise şüphelinin kadının ayakkabısını çaldıktan sonra metro istasyonuna girdiğini, turnikelerden atlayarak trene binip kaçtığını tespit etti.

Ayakkabı hırsızına ilişkin son ihbar geçtiğimiz 24 Mayıs günü yapıldı. Öğle saatlerinde bir alışveriş merkezinde dolaşan kadını bir süre takip eden şüpheli, 24 yaşındaki kadının sol ayağındaki ayakkabıyı çalarak bölgeden uzaklaştı.

Polis bu olağandışı hırsızlık vakalarına karışan adamın izini sürmek için halktan yardım istedi. Kamera kayıtlarını inceleyen polis, şüphelinin 20-30 yaşlarında, 1.77 boylarında ve yaklaşık 100 kilo ağırlığında olduğunu açıkladı.

New York şehrinde benzer ayakkabı hırsızlık vakaları ilk kez yaşanmıyor. 2014 yılında da metro istasyonlarında gözüne kestirdiği kadınları bir süre takip eden ve ayakkabılarını çalan bir hırsız gündeme geldi.

Saldırıya uğrayan kadınlar, polise hırsızın arkadan yaklaşıp doğrudan ayakkabılarına yöneldiğini söyledi.

İhbarların ardından güvenlik kameralarını incelemeye alan polis, şüphelinin kaçtığı esnada kameralara yakalandığını tespit etti.

Siyah şapkalı bir kişinin arkasından yaklaştığı kadının ayakkabısını alıp hızla kaçtığı kayıtları izleyen mağdurlar da şüpheli kişinin o olduğunu doğruladı.

Yapılan incelemelerde 2014 yılında benzer hırsızlık olaylarına karışan şüphelinin sadece sağ tekini çaldığını ancak topuklu, düz veya spor ayakkabı ayrımı yapmadığı belirlendi.

Polis kaynakları şüpheli hakkında yaptığı açıklamada “Herhalde bir ayak fetişisti” ifadeleri kullandı.

Geçtiğimiz yıl Japonya’da da yaşanan benzer bir ayakkabı hırsızlığı, güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda ortaya çıktı.

47 yaşındaki Tsunehito Isobe, ayakkabı çalmak için girdiği bir ofiste güvenlik kameralarına yakalanmış ve polisin takibi sonucunda gözaltına alınmıştı.

Polis, Isobe'nin evinde yaptığı aramada model araba ve ayakkabı kutuları içine saklanmış 139 çift kadın ayakkabısı ele geçirdi. Ayrıca evde bir beyaz hemşire kıyafeti, siyah bir kazak ve iki çift çorap da bulundu.

Polis, Tsunehito Isobe’nin evinde ele geçirdiği ayakkabıları sergiledi ve kendi ayakkabılarını gören kurbanları soruşturma konusunda iş birliği yapmaya çağırdı.

 İsobe'nin polise verdiği ifade ise herkesi şaşırttı. İsobe, “Çocukluğumdan beri kadınların giydiği ayakkabılara ilgi duyuyorum" dedi.

Evinde bulunan ayakkabıların yarısını çaldığını, bir kısmını ise internetten ikinci el eşya satan sitelerden satın aldığını da belirtti.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER