Oynatma Listesi
HABERLER

İstanbul'a lodos şoku! Hızı 130 kilometreye çıktı, çatılar uçtu

Yurdun büyük bir bölümünde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul'da lodosun hızı 130 kilometreye çıktı. Kentte bir çok yerde çatı uçtu. Beylikdüzü'nde 130, Adalar'da 100, Boğaz çevresinde ise 80 km/saate kadar ulaştı. Esenyurt'ta bir binanın çatısı yoldan geçerlerin üzerine uçtu. Çatının altında kalan bir kişi ağır yaralandı. Yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı. İzmir'de ise etkili olan fırtına nedeniyle bir inşaattan düşen gaz beton parçaları, seyir halindeki aracın ve kaldırımdaki vatandaşın üzerine devrildi. Karşıyaka ilçesinde deniz taştı. Denizden taşan sular, sahil şeridindeki tramvay hattını da etkiledi.

Türkiye genelinde dün akşam ve bugün de etkisini sürdüren fırtına ve şiddetli rüzgar nedeniyle ağaçlar devrildi, binaların çatıları uçtu.

 

İstanbul'da lodosun hızı 130 kilometreye çıktı. Kentte bir çok yerde çatı uçtu.  Rüzgarın hızı Beylikdüzü'nde 130, Adalar'da 100, Boğaz çevresinde ise 80 km/saate kadar ulaştı.

ÇATI YOLDAN GEÇENLERİN ÜZERİNE UÇTU

Esenyurt'ta bir binanın çatısı yoldan geçerlerin üzerine uçtu. Çatının altında kalan bir kişi ağır yaralandı. Yaralı ambulansla hastaneye kaldırıldı.

PENDİK'TE BALIKÇI TEKNELERİ BATTI

Pendik Sahili'nde bulunan balıkçı teknelerinden ikisi battı. Bir balıkçı teknesi kayalıklara vurarak parçalandı. Bir balıkçı, "Buraya bir mendirek yapılabilir. Maltepe'nin var. Kartal'ın var. Her yerin var. Biz Pendik'te bu kadar mı aciziz de bir mendirek yapılamıyor." dedi. 

MOTOSİKLETLİLERİN KÖPRÜDE ZOR ANLARI

 

 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde motosiklet sürücüleri de lodos yüzünden zor anlar yaşadı. Görüş mesafesi daralan sürücüler kendilerini ya metrobüs ya da otobüsleri kendilerine siper ediyor. 

"SAVRULMAMAK İÇİN ARAÇLARI KENDİME SİPER EDİYORUM" 

Çok zorlandıklarını söyleyen motosiklet sürücüsü Mustafa Demir, "Lodos özellikle köprü geçişlerinde bizi yoruyor. Çünkü köprü geçişleri sırasında kuvvetli rüzgarlar oluyor. Ben de savrulmamak için araçları kendime siper ediyorum. Özellikle metrobüs araçları işimize çok yarıyor. Metrobüs aracıyla aynı düzeyde geçip köprü çıkışına doğru ilerlemeyi tercih ediyorum. Diğer günlere göre lodos bugün biraz daha şiddetli. Zaten haberlerde de lodos olacağı gördüm. Seyir halindeyken motorun hızını düşürmeye çalışıyorum" dedi. 

SİLİVRİ'DE LODOS ETKİLİ OLDU, SAHİL SULAR ALTINDA

Silivri'de şiddetli lodos etkisini sürdürüyor. Lodosun etkisiyle dev dalgalar oluşurken, dalgaların etkisiyle yürüyüş yolu da deniz analarıyla doldu. Sahil Kordon boyunda bulunan bazı balıkçı teknelerin halatları ise şiddetli lodos nedeniyle koptu. Sahil Kordon boyunda bulunan bazı balıkçı teknelerin güvertelerinin içi sularla doldu.

"SEYİR HALİNDEYKEN MOTOR SALLANIYOR" 

Motosiklet sürücüsü Yalçın Taşdemir ise "Şu an baya bir rüzgar var, rüzgarda bizi çok etkiliyor. Seyir halindeyken motor sallanıyor. Ben de dikkatli olmaya çalışıyorum. Bir de çok rüzgarlı havalarda otobüsleri kendime siber ediyorum" diye konuştu. 

Böyle havalarda motosiklet sürücülerini uyaran Türkiye Motosiklet Federasyonu Eğitmeni Burak Arafa, "Köprü ve viyadük geçişlerinde kuvvetli rüzgarlar çok etkili. Tam kapalı motosiklet ve tam grenajlı kapalı motosikletler lodosa daha fazla maruz kalmakta. Motosiklet sürücülerinin hızlarını biraz azaltmalarını öneriyorum. Büyük araçları sollamaları gerekiyorsa, köprülerin giriş ve çıkışlarından rüzgarın yönü aniden değişebilir bu durum çok büyük tehlikeler oluşturabilir. Aynı zamanda rüzgar fazlalaştığı zaman büyük araçları kendilerine siper alabilirler. Aniden gelen çapraz rüzgarlar motosiklet sürücüleri için büyük risk oluşturuyor. Bu rüzgarlar yüzünden motosiklet yön değiştirebilir ve sürücü seyir halinde yanında bulunan araca çarpabilir. Böyle havalarda motosiklet sürücülerinin d

 

SULTANGAZİ'DE ELEKTRİK DİREĞİ DEVRİLDİ

 Sultangazi'de kuvvetli rüzgardan dolayı elektrik direği devrildi. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı. 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER