Oynatma Listesi
HABERLER

İstanbul'da akılalmaz olay! Rehin alıp görüntüleri paylaştılar

İstanbul Bayrampaşa’da Pakistan uyruklu 9 kişiyi evinde rehin alarak gasp eden ve bu anları sosyal medya hesabından paylaşan 6 Pakistanlı’dan 2’si tutuklandı. Şüphelilerin evinde yapılan aramada olayda kullanılan bir adet silah, bir adet bıçak ve mağdurlara ait olduğu tespit edilen kıyafetler bulundu.

İstanbul Bayrampaşa’da aynı evde yaşayan 9 Pakistan uyruklu kişi polise başvurarak 4 Ocak 2022 günü evlerine gelen 6 kişi tarafından rehin alındıklarını iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Mağdurlar verdikleri ifadede şüphelilerin silah zoruyla kendilerini bağlayarak, telefonlarını, sırt çantalarını ve toplamda 6 bin lira paralarını aldıklarını söyledi. Ayrıca mağdurlar şüphelilerin bu anları kamera kaydına alarak sosyal medyadan paylaştıklarını iddia etti.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

 

Şikayet sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında olay gününe güvenlik kamerası görüntülerini ve sosyal medya incelemesi yapan polis ekipleri şüphelilere ulaştı. Pakistan uyruklu olduğu tespit edilen 6 şüpheliden 2’si evlerine yapılan baskında yakalandı. Evde yapılan aramalarda olay anında kullanılan bir adet silah, bir adet bıçak ve mağdurlara ait olduğu tespit edilen kıyafetler bulundu. Gözaltına alınan şüpheliler Ö.S ve F.K çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER