Oynatma Listesi
HABERLER

Kaçırdığı 3 genç kıza yıllarca dehşeti yaşattı! Yakalandığında söyledikleri akılalmaz

Ariel Castro adındaki psikopat istismarcı, 3 genç kızı zorla alıkoydu ve yıllarca kimse onlara ulaşamadı. Kurbanlar 11 yıl sonra bir sabah tuhaf bir şekilde kurtulurken, psikopatın söyledikleri ise akıllara durgunluk verdi.

Akılalmaz olay ABD'nin Ohio eyaletine bağlı Cleveland bölgesinde 2002 yılında yaşandı. Filmlere ve kitaplara konu olan bu olay, yıllar sonra bile hala konuşulmaya devam ediyor.

O tarihte 21 yaşında olan Michelle Knight adında genç bir anne, sosyal hizmetler tarafından korunan oğlunu geri alabilmek için yola çıktı.

Yol tarifi almak için girdiği bir markette arkadaşının babasıyla karşılaştı ve babası ona gideceği yere kadar eşlik edebileceğini söyledi.

Adamın adı Ariel Castro'ydu. Michelle Knight teklifini kabul etti. Arabaya bindiği anın özgür olduğu son an olduğunu asla tahmin edemezdi.

Ariel Castro'nun arabasına binen genç kadın, güvendiği ve kendisini oğluna götüreceğine inandığı adam tarafından kaçırıldı. Şehrin göbeğinde üstelik çok da ıssız olmayan bir evde yıllarca tutsak oldu.

Başlarda kurtulacağına ve oğluna kavuşacağına dair inancı olan Michelle Knight kaçmayı denedi. Günlerce etraftaki mahalle sakinlerinden birinin kendisini duyacağına inanarak çığlıklar attı.

Ancak tüm girişimleri başarısızlıkla sonuçlandı. Ariel Castro kaçmaması için eve alarm sistemi ve kamera kurmuş, sesini duyuramaması için de sabahtan akşama kadar yüksek sesle müzik açmıştı.

Tutsaklığının birinci yılı bittiğinde Ariel Castro genç bir kızı daha kaçırdı. 2003 yılında 16 yaşında olan Amanda Berry adındaki genç kız, Ariel Castro'nun kızının arkadaşlarından biriydi.

Amanda Berry'nin kayboluşu ailesini harekete geçirmiş olsa da ne yazık ki onun sonu da Michelle Knight gibi oldu.

Üçüncü kızın adı ise 14 yaşındaki Gina Dejesus'tu. Gina'nın ve Amanda'nın ailesi kızlarını yıllarca aradılar.

Yıllar yılları kovaladı üç genç kadın psikopat adamın tutsaklığına alıştı öyle ki her kaçma teşebbüsleri başarısız olduğundan genç kadınlar artık böyle bir çabanın bile boşa olduğunu anladılar.

Castro'nun kaçırdığı ilk kadın olan Michelle Knight tecavüzcüsü tarafından tam 5 kez hamile bırakıldı ancak bu durum Castro tarafından her fark edildiğinde aç bırakılarak, şiddet uygulayarak düşük yapması sağlandı.

Kısa bir süre sonra genç kızların içinden ikinci kaçırılan Amanda Berry de hamile kaldığını öğrendi bu kez Ariel Castro bu bebeğin doğmasına müsaade etti.

Kendince kafasında kaçırdığı bu üç kadın ve doğacak bebekle bir 'aile tablosu' çizen Castro, yeni bir tutsağı olacağı için çok mutluydu!

Bir gece Michelle Knight'ın yardımıyla erken doğum yapan Amanda Berry, bir kız çocuğu dünyaya geldi.

Yolun sonuna geldiğini anlayan Ariel Castro artık işlerin çığırından çıktığı ve kimseyi, özellikle kızını daha fazla tutsak edemeyeceğini anladı ve bir sabah evin kapısını açık bırakarak evden ayrıldı.

Kapının açık kaldığını gören küçük kız annesi Amanda'ya seslendi. Amanda özgürlüğe çok yaklaşmışken üst katta kalan Michelle ve Gina bunun Ariel tarafından kurulmuş bir oyun olduğunu düşünerek saklandılar.

Amanda Berry kapının açıklığından sokağa doğru "İmdat!" diye bağırınca mahalleli Castro'nun evine akın etti.

İçerde bir kadın ve küçük bir kız olduğunu görenler polisi aradılar. Polis olay yerinde geldi ve genç kadının yıllardır aradıkları Amanda Berry olduğunu gördüler. Amanda ve kızı polis korumasına alınırken polisler içerde başka kadınların da olduğunu öğrenince yukarı kata çıktılar.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER