Oynatma Listesi
HABERLER

Kayıp paraşütçünün cansız bedenine 7 saat sonra ulaşıldı

Bursa'nın Orhangazi ilçesindeki Gürle Dağı'ndan yamaç paraşütüyle atlayış yaptıktan bir süre sonra gözden kaybolan paraşütçünün cesedine ulaşıldı.

İlçede kuruyemiş işletmesi bulunan amatör yamaç paraşütü sporcusu, evli ve bir çocuk babası Muammer Yolcu (37) öğleden sonra ailesi ve arkadaşlarıyla çıktığı Gürle Dağı'ndan atlayış gerçekleştirdi. Yolcu, olumsuz hava koşulları nedeniyle bir süre sonra gözden kayboldu. Yolcu'nun ailesi ve arkadaşlarının ihbarda bulunması üzerine olay yerine jandarma ve AFAD, AKUT, NAK ve BAKUT ekipleri sevk edildi. Ekipler, Yolcu'yu bulmak için, Gürle Dağı çevresinde arama çalışması başlattı.

Drone yardımıyla havadan da arama yapan ekiplere, arazi şartlarının zorluğu nedeniyle bölgedeki kırsal mahallerde yaşayan vatandaşlar da traktörle destek verdi.

 

Yenisölöz Mahallesi civarında arama çalışmalarını yoğunlaştıran ekipler, Eğrenti Tüzü mevkisinde, atlayış yaptığı yerden kuş uçuşu 2 kilometre uzaklıkta Yolcu'nun cansız bedenine ulaştı.

Savcının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Yolcu'nun cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Öte yandan Yolcu'nun, yamaç paraşütüyle tepede hazırlık yaptığı ve atladığı anların arkadaşı tarafından cep telefonuyla kaydedildiği ortaya çıktı.

Görüntülerde Yolcu'nun, atlayış öncesi birkaç deneme yaptığı, daha sonra da atladığı anlar yer alıyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER