Oynatma Listesi
HABERLER

Kur'an-ı Kerim yakıp kaçmaya çalıştı...Norveç'te skandal böyle bitti!

Norveç'in başkenti Oslo'da İslam karşıtı aşırı sağcı SIAN (Norveç'in İslamlaştırılmasını Durdurun) grubunun lideri Lars Thorsen, müslüman topluluğun yaşadığı bölgeye gelerek Kur'an-ı Kerim yaktı. Thorsen'in içinde bulunduğu araç, dönüş yolundayken başka bir aracın çarpmasıyla takla attı, 6 kişi yaralandı.

Norveç'in başkenti Oslo'da İslam karşıtı aşırı sağcı SIAN grubunun lideri Lars Thorsen, büyük bir Müslüman topluluğun yaşadığı Mortensrud bölgesine geldi. Thorsen yaktığı Kuran-ı Kerim'i yolun ortasına bıraktı ve aracına döndü. Çevredekiler ise duruma müdahale ederek alevleri söndürmeye çalıştı.

Aracına binen Thorsen bir kez daha aynı provokasyonu gerçekleştirdi ve aracında yaktığı Kuran-ı Kerim'i camdan çıkararak sokaklarda dolaşmaya başladı.

İSLAM KARŞITI GRUBUN LİDERİNİN PEŞİNE DÜŞTÜLER

Daha sonra içinde iki kadının bulunduğu bir araç, eylemini sonlandıran Thorsen'in aracının peşine düştü. Bir süre yaşanan kovalamacanın ardından Thorsen'in bulunduğu araç takla attı.

KADINLAR ALEVLERİ SÖNDÜRMEYE YARDIM ETTİ

Polis yetkilileri, ellerinde aşırı sağcı grubun aracını takip eden kadın sürücü ve yolcusunun alevleri söndürmeye yardım ettiğini gösteren görüntüleri olduğunu söyledi.

Kazada 6 kişinin yaralandığını açıklayan polis, "kasten çarpmakla" suçlanan araç sürücüsü dahil olmak üzere iki kadını gözaltına alındığını aktardı.İskandinav ülkelerindeki aşırı sağcı İslam karşıtı eylemciler, son yıllarda müslüman nüfusun yoğun olduğu mahallelere gelerek provokatif eylemler gerçekleştiriyor.

 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER