Oynatma Listesi
HABERLER

Maske takmayanlara testinin pozitif çıktığını söyledi, adres tarifi aldı

Düzce'de amatör tiyatro sanatçısı İsa Gülaçtı insanların duyarlılığını görmek için maske takmayan vatandaşlara, 'Benim koronavirüs testim pozitif çıktı. Hastaneye nasıl giderim'' diye sordu. Maskesiz vatandaşlar adres tarif ederken, Gülaçtı, "Koronalı bir kişiyle muhatap olunmaması gerektiğini düşündüm ama bu kadar duyarsız olunduğunu hiç tahmin etmemiştim" dedi.

Düzce'de amatör tiyatrocu İsa Gülaçtı, vatandaşların maske ve mesafe kurallarını uyup uymadığını kontrol etmek için sosyal deney yaptı. İsa Gülaçtı, İstanbul Caddesi'nde zorunlu olmasına rağmen maske takmayan vatandaşların yanına yaklaşarak, "Benim koronavirüs testim pozitif çıktı. Hastaneye nasıl gidebilirim'" diye sordu. Maskesiz vatandaşlar, testin pozitif çıkmış söylemine aldırış etmeden adres tarif etti, maskelerini takma ya da düzeltme ihtiyacı duymadı. İsa Gülaçtı maske takmayan iki gence de aynı şekilde yaklaşırken, gençler, "Maskeni tak. Bizimle dalga mı geçiyorsun'" diyerek hızla uzaklaştı.
Yaptığı sosyal deneyde insanların duyarsız olduğunu gördüğünü söyleyen İsa Gülaçtı, "Koronalı bir kişiyle muhatap olunmaması gerektiğini düşündüm ama bu kadar duyarsız olunduğunu hiç tahmin etmemiştim. Gerçekten biraz duyarlı olmak lazım, özellikle bu zamanlarda. Allah sonumuzu hayır etsin." dedi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER