Oynatma Listesi
HABERLER

Minibüste yalnız kalan kadına kabusu yaşatmıştı

İstanbul'da geçen yıl minibüsüne binen Özbekistanlı Nodira M.’yi herkes indikten sonra taciz ettiği iddia edilen tutuksuz sanık İzzet A.'nın yargılandığı davada mütaala verildi. Duruşma savcısı, sanığın "Cinsel taciz" ve "Tehdit" suçlarından 4 yıl 6 aya kadar hapsini talep etti.

Bakırköy 54. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz sanık İzzet A. (30) , ve müşteki Nodira M. (46) ile taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmada söz alan Nodira M. "Ben yabancı olduğum için sanığa sert bir tepki veremedim. Korktum. Türkiye'den deport edilirim endişesindeydim. Sanık, beni dolmuşta zorla tuttu. Sanık bana ismini taksici 'Mehmet' olarak kaydetmemi söyledi. Sonradan isminin bu olmadığı ortaya çıktı" dedi. 

SAVCI MÜTALAASINI AÇIKLADI

Duruşmada, savcı  esas hakkıdaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanığın suçtan kurtulmaya yönelik beyanlarına itibar edilemeyeceği, sanığın araçta tek kalan müştekinin inmesine araç kapısını açmayarak engel olduğu belirtildi. Sanığın, müştekiye cinsel amaçlarına yönelik sözler söylediği de öne sürülen mütalaada, sanığın üzerine atılı suçları işlediğinin sabit olduğu kaydedildi. Mütalada, sanığın "Cinsel taciz" ve "Tehdit" suçlarından 9 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapsini talep edildi. Duruşma, sanık ve avukatının mütalaaya karşı beyanda bulunması için ertelendi. dava açıldı. 

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER