Oynatma Listesi
HABERLER

Polis ekipleri. İstanbul’a dönüş yolcuğunu helikopterle havadan denetledi.

Kurban Bayramı tatilini turistik bölgelerde geçiren tatilcilerin dönüşleri sürüyor. Bodrum'da son 24 saatte 30 bin araç, çıkış yaptı. Tekirdağ'ın İstanbul'un Silivri ilçesine sınır Çorlu kavşağı başta olmak üzere Marmaraereğlisi ilçesi ile kent merkezinde kilometrelerce araç kuyrukları oluştu. İşte yollarda son durum...

Ülke genelinde 9 gün süren Kurban Bayramı tatilinde bayramın bitmesinin ardından tatilcilerin, yaşadıkları kentlere dönüşleri sürüyor.

200 BİN OLAN NÜFUS 1 MİLYONA ÇIKTI

Önemli turizm destinasyonlarından Bodrum’da 9 günlük Kurban Bayramı tatili kapsamında kente yaklaşık 250 bin araç giriş yaptı. Normalde yaklaşık 200 bin olan kentin nüfusu, 1 milyona çıktı. Otellerdeki doluluk oranı yüzde 95 seviyelerinde seyrederken, plajlar tatilci akınına uğradı. Bayram tatilinin 7’nci gününde tatilciler, son 2 günde yaşanabilecek trafik yoğunluğuna takılmamak için ilçeden ayrılmaya devam ediyor. Kent çıkışında yoğun araç kuyrukları oluşurken, Gümbet-Yokuşbaşı istikametinde de trafikte yoğunluk yaşandı.

Öte yandan, son 24 saat içerisinde kentten 30 bin aracın ayrıldığı belirtildi. Jandarma ve polis ekipleri trafiği akıcı hale getirmek için kavşaklarda çalışma yürüttü. 

TRAKYA'DAN İSTANBUL YÖNÜNE ARAÇ YOĞUNLUĞU

Tatillerini Trakya'nın turistik bölgeleri Saros Körfezi ve Çanakkale tarafında geçiren bazı tatilciler, dün başlattıkları evlerine dönüşleri bugün de sürüyor. Dönüş nedeniyle Tekirdağ'dan İstanbul yönüne bugün öğleden sonra araç yoğunluğu yaşanmaya başladı. Tekirdağ'ın İstanbul'un Silivri ilçesine sınır Çorlu kavşağı başta olmak üzere Marmaraereğlisi ilçesi ile kent merkezinde zaman zaman araç kuyrukları oluştu. 

Polis ve jandarma ekipleri, trafik akışını sağlamak için yol üzerindeki önemli kavşaklarda önlem aldı. Sürücüler, dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Yetkililer, İstanbul'a dönüş trafiğinin pazar günü akşam saatlerine kadar sürmesini beklediklerini kaydetti.

KARABÜK

Kurban Bayramı tatilinin bitimine 2 gün kala memleketlerine gelen vatandaşların evlerine dönüş çilesi başladı. İstanbul'un Karadeniz'e bağlantısının sağlandığı Karabük'ün Eskipazar ilçesinde yer alan Kemikli Rampaları'nda İstanbul istikametine trafik yoğunluğu yaşanıyor. Uzun araç trafiği dron ile havadan görüntülenirken, yoğunluğun hafta sonunda daha da artması bekleniyor. Herhangi bir olumsuzluğa karşı da polis ekipleri denetimlerini sürdürüyor.

HAVADAN DENETİM

İstanbul'da 9 günlük bayram tatilinin ardından il dışına çıkan vatandaşların dönüş yolculuğu başladı. Polis ekipleri ise İstanbul’a dönüş yolcuğunu helikopterle havadan denetledi. Atatürk Havalimanı'ndan kalkan helikopter Basın Ekspres yolu ve Mahmutbey gişelerinde trafik denetimlerine başladı.

TEM otoyolundan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne ve Çamlıca gişelere kadar denetim sürdü. Ekipler, trafiğin yoğun olduğu bölgeler başta olmak üzere, il genelinde trafik kurallarını ihlal eden sürücüler polis helikopteriyle tespit edildi ardından da trafik ekiplerine bildirildi.

Denetimlerde Edirne ve Ankara tarafından İstanbul yönünde trafiğin daha yoğun olduğu görüldü. Çamlıca gişeleri İstanbul istikametinde ise araç trafiğinin kısmen yoğun olduğu görüldü.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER