Oynatma Listesi
HABERLER

Rusya'da çığ felaketi! 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Son dakika haberine göre, Rusya’da bir kayak merkezine çığ düşmesi sonucu 4 dağ evi ve bir depo kar altında kalırken, 4 kişi kurtarıldı. Dağ evlerinin üzerine düşen çığ sonrasında yürütülen arama-kurtarma çalışmalarında 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Rusya’nın Krasnoyarsk şehrindeki bir kayak merkezine dün gece geç saatlerde çığ düştü. Gora Otdelnaya isimli kayak merkezine çığ düşmesi sonucu önce 5 dağ evi kar kütlelerinin altında kaldığı açıklandı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, bölgeye acilen 200 kişilik kurtarma ekibi ve 8 araç gönderildiğini duyurdu.

Daha sonra yeni bir açıklama yapan Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, bölgede arama kurtarma çalışmalarına devam edildiğini aktardı.

İlk haberlere göre çığ altında kalan 2’si çocuk toplam 4 kişilik bir ailenin kurtarıldığını duyuruldu.

Aşırı fırtına nedeniyle kurtarma çalışmalarının güçlükle sürdürüldüğü fakat çalışmaların aksamaması için ek kurtarma ekiplerinin bölgeye sevk edildiği aktarıldı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, bugün yeni bir açıklama yaparak yaşanan çığ faciasında kar altında kalan ev sayısını 4 olarak güncelledi.

Ayrıca 1 deponun da çığ altında kaldığını, turistlerin kurtarılması için bölgeye toplam 243 personel ve 29 kurtarma aracının gönderildiğini duyuruldu.

Bakanlık, gece süren çalışmalar sırasında 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını, 3 kişinin de sağ olarak kurtarıldığını aktardı.

Çalışmaların 300 metrekarelik bir alanda gerçekleştirildiği, eksi 30 derecede sürdürüldüğü ifade edildi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER