Oynatma Listesi
HABERLER

Rusya'da nefes kesen görüntü! Küçük kız buz kütlesinden saniyelerle kurtuldu

Soğuk havaların hakim olduğu Rusya'nın Severodvinsk kentinde caddede yürüyen küçük kız çatıdan düşen buz kütlesinden saniyelerle kurtuldu. O sırada caddeden geçen bir aracın kamerasına yansıyan görüntülerde ölümüne neden olabilecek büyüklükteki buz kütlesi küçük kızı adeta sıyırdı. Ölümden kıl payı kurtulan kızın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Soğuk hava kütlesinin hakim olduğu Rusya'nın Severodvinsk kentinde cadde üzerinde yürüyen küçük kız çatıdan üzerine düşen buz kütlesinden son anda kurtuldu. Ölümüne neden olabilecek olayın yaşandığı o anlar, yolda aracıyla hereket eden bir görgü tanıdığı tarafından kaydedildi. Görüntülerde, buz kültesinin küçük kızın başını hafifçe sıyırdığı görüldü. Yerel medya, kızın sağlık durumunun iyi olduğunu ancak, çatıdan düşen buz kütlesinden korktuğunu aktardı.

BAZI BÖLGELERDE HAVA SICAKLIĞI EKSİ 50'NİN ALTINDA

Öte yandan, Rusya Federasyonu'na bağlı Yakutistan Cumhuriyeti'nin üç bölgesinde hava sıcaklıklarında ciddi düşüş hayatı olumsuz etkiliyor. Meteorolojiden yapılan açıklamada, hava sıcaklığının Kahabardino bölgesinde eksi 54, Verkhoyansk'ta eksi 49 ve Deputatsky'de ise eksi 45 derecenin altına düştüğü ifade edilmişti. Bölgede her geçen yıl yaşanan göç, 2013'den sonra bazı yerleşim yerlerini adeta hayalet şehre dönüştürdü.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER