Oynatma Listesi
HABERLER

Sahnede Cumhuriyet'in 100. yılını kutlamadığı iddia edilen Özcan Deniz'den videolu paylaşım!

28 Ekim'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde konser veren Özcan Deniz'in Cumhuriyet'in 100'üncü yılını kutlamadığı ve "10. Yıl Marşı"nı söylemeden sahneyi terk ettiği için yuhalandığı iddia edilmişti. Dün sosyal medya hesabından açıklama yapan Özcan Deniz'den iddialara videolu yanıt geldi.

Özcan Deniz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bir otelde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasında konser vermişti. Ünlü şarkıcının Cumhuriyet’in 100'üncü yılını kutlamadığı ve "10’uncu Yıl Marşı"nın da Deniz sahneden indikten sonra çaldığı öne sürülmüştü.

"KUTLAMADIĞIM KOCA BİR YALAN"

Seyircilerin çatal kaşıkları masaya vurarak durumu protesto ettiği görüntüler, sosyal medyada yayılmıştı. Özcan Deniz konser gecesi yaşananları şöyle anlatmıştı:

28 Ekim Kıbrıs konserimde Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamadığım koca bir yalan ve suikasttır. 30 Ekim’de setim başlıyor olmasına rağmen, Filistin’de yaşananlardan dolayı karalar içinde sahneye çıkmama rağmen, bu özel geceyi iptal ettirtmedim.Ömrümde bir kere daha yaşayamayacağım bu özel 100. yıl kutlamasında sahnede olmak ve coşkuyla kutlamak istedim.Konser kaydı yapılmadığı için görüntülere ulaşamıyorum. Fakat konsere gelen bine yakın izleyiciden birileri, ilk şarkıdan hemen sonra ve program sonunda yaptığım içi dolu, laf olsun diye değil gerçek duygularımı aktardığım uzun Cumhuriyet konuşmamı ve de kutlamamı kayıt etmiş ise yayınlamalarını rica ediyorum.Finaldeki 10. Yıl marşını oku(ya)mamam tamamen benim ile şefimin birbirimizi yanlış anlamamızdan kaynaklı bir organizasyon kargaşasıdır.Fakat kutlamamış değilim. Aksine içten ve de alkışlarla sürekli kesilerek yaptığım Cumhuriyet konuşmam ve de kutlamama gelen tüm izleyici şahittir. Kaydına ulaştığımda da paylaşacağım. Sevgiler.

VİDEOLU AÇIKLAMA GELDİ

Özcan Deniz tüm bu açıklamaların ardından şimdi de videolu bir açıklama yaptı. Konserden kayıt altına alınan bir bölümü sosyal medya hesabından paylaşan Deniz görüntülere; "Cumhuriyet'in 100. yıl konuşmamın bir kısmı. Neyse Allah'a emanet olun.. 100. yılımız tekrar kutlu olsun. Nice 100 yıllara" notunu düştü.

"100. YILIMIZ ÇOK KIYMETLİ"

Görüntülerde Deniz'in; "Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük mirasın Cumhuriyet olduğuna inanıyorum. Böyle çok fazla petrolümüzün olmamasına rağmen, gazımızın olmamasına rağmen hala Orta Doğu'da yaşanan barbarlıklardan Orta Çağ şiddetinden bizi koruyanın Cumhuriyet olduğuna inanıyorum. O yüzde 100. yılımız çok kıymetli" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER