Oynatma Listesi
HABERLER

Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor! Geri sayım başladı

Gelen bir son dakika haberine göre; 30 Kasım'da gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nda alınan kararlar hafta içi sınırlı süre ile hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma yasağı kararı alınmıştı. Dün akşam saat 21.00'de tüm hafta sonu sürecek olan sokağa çıkma yasağı başladı. Peki yasak ne zaman sona erecek? İşte tüm detaylar...

İçişleri Bakanlığı, valiliklere gönderdiği "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" konulu genelge kapsamında, yeni bir karar alınıncaya kadar hafta içi saat 21.00-05.00, hafta sonu cuma 21.00'den pazartesi 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını belirtmişti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı Cuma akşamı saat 21:00'dan Pazartesi 05:00'a kadar kesintisiz olarak Türkiye'nin 81 ilinde uygulanacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİ ŞÖYLE:

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde yeni kararların alındığı anımsatıldı.
Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta sonları cuma günleri saat 21.00'de başlayacak, cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve pazartesi günleri saat 05.00'te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı bildirilen genelgede, ilk uygulamanın 4 Aralık Cuma günü 21.00'de başlayıp 7 Aralık Pazartesi günü 05.00'te bitecek şekilde tüm vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlaması getirileceği ve bundan sonraki hafta sonlarında da uygulamanın aynı şekilde devam edeceği vurgulandı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER