Oynatma Listesi
HABERLER

Son dakika: Türkiye'nin gözü bu enkazda! Anne ve 4 çocuğuna ulaşıldı

Gelen bir son dakika haberine göre; İzmir'de deprem anından itibaren yıkılan binalarda ekipler depremzedeler için aralıksız çalışıyor. Arama kurtarma ekipleri Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı enkazında kalan anne ve 4 çocuğuyla iletişim kurdu. Yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazından yaklaşık 23 saat sonra anne ve 3 çocuğu enkazdan çıkarıldı.

İzmir'deki depremde yıkılan Doğanlar Apartmanı enkazından yaklaşık 23 saat sonra bir çocuk yaralı çıkarıldı.

Hemen ardından kardeşlerden biri de enkazdan çıkarıldı. İki kardeşin de sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Daha sonra 3. çocuk ve anne de enkazdan çıkarıldı. Ekipler yıkıntıların altındaki 1 çocuğa ulaşmaya çalışıyor.

İzmir, Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Çevre illerden de hissedilen deprem, en büyük etkiyi İzmir'in Bayraklı ve Bornova ilçelerinde gösterdi.

4 binanın tamamen yıkıldığı sarsıntı sonucu 25 kişi hayatını kaybetti, 831 kişi yaralandı.

Bayraklı ilçesinde 8 binada arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. İzmir'deki depremin ardından arama kurtarma ekipleri, Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı enkazında kalan anne ve 4 çocuğuyla iletişim kurdu.

Doğanlar Apartmanı'ndaki enkazda çalışmalarını sürdüren ekipler saat 07.00 civarında 3. kat seviyesinde ses tespit etti.

Enkaz altındaki 38 yaşındaki anne Seher Dereli Perinçek'le iletişme geçen ekipler, Perinçek'in çocukları ikiz kardeşler 10 yaşındaki Ezel ve Elzem Perinçek, 7 yaşındaki Umut Perinçek ve 3 yaşındaki Elif Perinçek'le beraber olduğunu öğrendi.

Ekipler hem mutfaktan hem de salondan enkazdakilere ulaşmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Depremden yaklaşık 21 saat sonra Doğanlar apartmanı enkazındaki ekiplerin "Sesimi duyuyorsan 3 kere vur" çağrısına, cevap geldi. Enkaz alanında heyecanlı bekleyiş sürüyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER