Oynatma Listesi
HABERLER

Tam kapanma bitti! Otogarda kaçış başladı

Koronavrüs tedbirleri kapsamında uygulanan 17 günlük tam kapanmanın ardından, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda hareketlilik yaşanıyor. 17 günlük tam kapanmayı İstanbul'da geçirenler , 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndan memleketlerine dönmeye başladı. Öte yandan 'tam kapanma' uygulamasının ardından haftanın ilk iş gününün sabahında Avcılar'da yoğun trafik görüldü. Metrobüs duraklarında da yoğunluk oluştu.

Bu sabah saat 05.00'da sona eren 17 günlük tam kapanmayı İstanbul'da geçirenler , 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndan memleketlerine dönmeye başladı. Kırklareli'ne giden Erdinç Öztürk, "17 günü İstanbul'da geçirdim kısıtlamadan dolayı kaldık burada. Şimdi geri gidiyorum işimin başına" dedi.

 

Bursa'ya dönen Muradiye Tüfekçi de "Maalesef rehin gibi kaldık, iş yerim kapalı olduğu için kızıma gittim, bu süreci öyle değerlendirdim" şeklinde konuştu. Otobüs şoförü İbrahim Ömer, "İzmir'den döndüm, Marmaris'e gideceğim buradan. Şu an İstanbul'dan dönüşler yoğun, İstanbul'a gelişlerde o kadar yoğunluk yok. Ama yarın, bugün ne olur bilmiyorum" diye konuştu.

Otobüs firması yetkilisi Ünal Örs, "Herhangi bir sıkıntı yok, daha henüz yoğunluk başlamadı, belki bugün yarın başlar" dedi.

İSTANBUL'DA TRAFİK YOĞUNLUĞU

Beylikdüzü'nden Avcılar ve Küçükçekmece'ye uzanan D-100 karayolunda saat 07.00'den itibaren başlayan araç yoğunluğu giderek arttı. D-100 karayolunun yanı sıra yan yolda da yoğunluk arttı. Küçükçekmece'den Avcılar yönüne de trafik yoğunluğu görüldü.

 

METROBÜSLERE AKIN

Sabahın erken saatlerinden itibaren işlerine gitmek isteyenler metrobüs duraklarına akın etti. Özellikle Avcılar Merkez Üniversite Kampusü durağında kuyruk ve yoğunluk saat 08.30'a kadar artarak devam ederken, Avcılar ve Beylikdüzü'nden arttırılan seferlerle kalabalığın önüne geçilmeye çalışıldı.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER