Oynatma Listesi
HABERLER

Thodex operasyonu! 78 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Thodex Kripto Para Borsası şirketiyle ilişkili olduğu tespit edilen 78 kişinin yakalanmasına yönelik İstanbul merkezli 8 ilde operasyon düzenlendi. 62 şahıs başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.16 şirket çalışanı ve yöneticisi ise aranıyor.

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık kripto para dolandırıcılığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bu sabah operasyon düzenledi. İstanbul merkezli 8 ilde 78 kişinin yakalanması için düzenlenen operasyonda şu ana kadar 62 kişi gözaltına alındı.

 

Hükümetin kripto para ticaretini yasaklamasının ardından gerçekleşen dolandırıcılık ve firar olayı sonrasında gözaltına alınan şüpheliler götürüldükleri emniyette sorguya alınırken, Faruk Fatih Özer ile birlikte firari 16 şirket çalışanı ve yöneticisini yakalama çalışmaları devam ediyor.

Operasyonun devam ettiği belirtilirken İstanbul Emniyeti'nden yapılan açıklamada şirketin Kadıköy'deki merkezinde yapılan aramalarda da birçok dijital materyal ve dokümana el konulduğu kaydedildi.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER