Oynatma Listesi
HABERLER

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Filiz Akın'dan müjdeli haber! Sözünü tuttu

Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve merhum sanatçı Fatma Girik'le birlikte 'Yeşilçam'ın Dört Yapraklı Yoncası' olarak kabul edilen Filiz Akın, uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyor. Usta oyuncu, sosyal medya hesabında paylaştığı son gönderisiyle sevenlerinin yüreğine su serpti.

Türk sinemasının bir dönemine damga vuran Filiz Akın, 2002 yılında nazofarenks (geniz) kanserine yakalandığı öğrenmişti. İkinci evrede olduğu ortaya çıkan hastalığa meydan okuyan oyuncu, tedaviler sonucu kanseri yenmeyi başarmıştı.

"Çok agresif bir tedavi gördüm" diyen Yeşilçam efsanesi, 2022 ve 2023'te ise sol kulağının üst tarafındaki kanserli doku ve ses tellerinde yaşadığı sorunlar nedeniyle art arda operasyonlar geçirmek zorunda kalmıştı.

ŞİDDETLİ ÖKSÜRÜK, ATEŞ ŞİKAYETİYLE HASTANELİK OLDU

Geçtiğimiz kasım ayında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 81 yaşındaki sanatçı, sosyal medyada yer verdiği gönderide şu ifadeleri kullanmıştı:

"İLACI ARTIK EVDE ALACAĞIM"

Filiz Akın, 25 Mart'ta son durumu hakkında açıklama yapmıştı. Tedaviden olumlu sonuç alabilmek için düzenli olarak hastaneye giden oyuncu, hastane odasında çektirdiği videoyu Instagram'da yayınlamış ve şu sözleri söylemişti:

"DANS EDEREK KUTLAYACAĞIM"

Uzun süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Filiz Akın, "Bir ay boyunca antibiyotik almak durumunda kalmazsam, dans ederek kutlayacağım" açıklamasında bulunmuştu.

Duayen sanatçı Filiz Akın bu sözünü tuttu. Ünlü sanatçı dans ettiği anları, Instagram hesabından takipçileri ile paylaştı.

Filiz Akın'ın sağlık durumu! 'Kaç gündür endişeli bekleyiş içindeydik'
GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER