Oynatma Listesi
HABERLER

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacak

Yeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Nisan'da Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından yaptığı açıklama sonrasında temelleri atılan Yeşilköy'deki Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin inşa çalışmaları tamamlandı.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinin duayen öğretim üyelerinden Prof. Dr. Dilmener'in isminin yaşatılacağı hastane, çok kısa sürede tamamlanarak sağlık sistemine kazandırıldı.

Yarın yapılacak açılış töreninin ardından hizmete alınacak hastane, yatay mimarisi, modern görüntüsü ve son teknolojiye sahip altyapısıyla pandemi sonrası dönemde de önemli bir rol üstlenecek.

Covid-19 ile mücadeleye önemli katkılar sunması hedeflenen hastanenin, pandemi sonrası dönemde de olası salgın ve afet durumları ile sağlık turizmi alanında hizmet vermesi planlanıyor.

Temelinin atıldığı ilk günden bu yana hummalı çalışmaların sürdürüldüğü sağlık tesisinin inşası sırasında, yaklaşık 4 bin personel 3 vardiya şeklinde görev yaptı.

Sağlık tesisi, 125 bin metrekare alana kurulurken, peyzaj ve otopark alanı için 50 bin metrekare ayrıldı.

500 araçlık otoparka sahip olan hastanenin, 75 bin metrekarelik kapalı alanı bulunuyor.

1008 yatak kapasitesi ile sağlık sistemine önemli katkılar sunacak tesis, 16 ameliyathaneyi de içinde barındırıyor.

GÜNCELLENME
DETAYLARI GÖSTER