Geri Dön
OtomobilBluemotion Nedir, Nasıl Çalışır? Bluemotion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Bluemotion Nedir, Nasıl Çalışır? Bluemotion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Otomotiv sektörü her geçen gün gelişiyor. Farklı donanımlar ve ihtiyaca göre gelişen teknolojiler sayesinde otomobillerde kullanım kolaylıkları da yaşanıyor. Bluemotion nedir, nasıl çalışır? Bluemotion teknolojisinin avantajları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Bluemotion Nedir, Nasıl Çalışır? Bluemotion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Bluemotion teknolojisi ile araçlar daha ekonomik ve konforlu bir sürüş keyfi yaşanır. Bluemotion, değiştirilmiş yazılıma sahip uyarlanmış motor yönetim sistemi olarak bilinir.

Bluemotion Nedir, Nasıl Çalışır?

Volkswagen tarafından geliştirilen Bluemotion teknolojisi araçlarda konforlu ve ekonomik bir sürüş keyfi yaşatır. Bu fonksiyon ile motorların tasarruf oranı da yüksektir. Düşük emisyon sistemine sahip olan Bluemotion çok iyi performans sağlamaktadır. Bu teknoloji sayesinde rölanti azalarak yakıt tasarrufu sağlanır. Geliştirilen yazılım sayesinde Bluemotion motor yönetim sistemi ile entegre bir şekilde çalışır.

Bluemotion işlevi nedeniyle çok fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır. Günümüzde araç alırken Bluemotion modelleri çok fazla tercih edilmektedir. Bluemotion modelleri olan araçlar çok daha dinamiktir. Bilinçli bir şekilde araç almak isteyen kişiler bu araçları daha da ön planda tutabilirler. Bluemotion araçlar yüksek performans ve konfor sağlamaları ile bilinirler.

Bluemotion Teknolojisinin Avantajları Nelerdir?

Bluemotion teknolojinin araçlara sunduğu çok fazla avantaj bulunuyor. Bu teknoloji araçlarda frenleme enerjisinin geri kazanılmasını sağlıyor. Üst şanzıman kademelerinde daha uzun dişli oranları bulunmaktadır. Bluemotion teknolojisi en verimli olan vitesin seçilmesinde kumanda önerisi sunar. Bluemotion teknolojisinde değiştirilen yazılıma sahip uyarılan motor yönetim sistemi bulunuyor.

Bluemotion teknolojisi standart modellere göre daha pahalıdır. Buna rağmen yakıt tüketimi açısından Bluemotion teknolojili araçlar yakıt tüketimi nedeniyle daha ekonomiktir. Bluemotion teknolojili araçlar performans, konfor ve ekonomik açıdan oldukça idealdir. Özellikle günümüzde bu teknoloji ile donatılan araçlar tercih edilmektedir. Yakıt tasarrufu sağlayan araçlar sürücüye konforlu bir araç sürüş kolaylığı da sağlayabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler