Geri Dön

Mercedes ilk çeyrek cirosunu açıkladı

Dünyaca ünlü otomobil firmaları bir bir 2020’nin ilk çeyrek cirolarını açıklamaya başladı. O firmalardan birisi de Mercedes. Alman otomotiv devi Mercedes, Corona virüsten ne kadar etkilendi?

Mercedes ilk çeyrek cirosunu açıkladı

Mercedes markasının üreticisi Daimler, 2020 ilk çeyrekte net karının keskin düşüş gösterdiğini ve cirosunun da azaldığını duyurdu.

Daimler'in vergi sonrası net karı geçen yılın aynı dönemindeki 2,15 milyar Euro’dan 168 milyon Euro seviyesine indi. Hissedarlara dağıtılabilir net kar ise 2,1 milyar Euro’dan 94 milyon Euro seviyesine düştü.

İlk çeyrekte ciro da yüzde 6 azalarak 37,22 milyar Euro oldu.

Mercedes ilk çeyrek cirosunu açıkladı

Tatlı krizini bastıracak 3'lü: Tarçın, karanfil ve limonRamazan Bayramı'nın vazgeçilmezi tatlılar. Baklavadan, kadayıfa, tulumbadan, şöbiyete kadar birçok çeşidi mevcut. Bayramda porsiyon kontrolüyle birlikte tatlı tüketimin mümkün olduğuna dikkat çeken Diyetisyen Evnur Saray, "Akşamdan bir bardak suyun içine bir adet çubuk tarçın, 2 karanfil, 1 dilim limon ekleyin. Sabah kalkar kalkmaz bu suyu için. Bu karışım gün içindeki kan şekerini kontrol altına alarak, tatlı ihtiyacınızı bastırır" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber