OtomobilTogg için yapılan açık artırmaya yoğun ilgi

Togg için yapılan açık artırmaya yoğun ilgi

06.02.2023 - 07:00 | Son Güncellenme:

Türkiye’nin yerli otomobili “Togg”un piyasaya çıkışı için geri sayım sürerken, marka, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel üretilen “100. Yıl Özel Seri” NFT koleksiyonunu açık artırmayla satışa çıkardı. Geçtiğimiz günlerde faaliyete aldığı Togg’un dijital deneyim platformu “Trumore” üzerinden tanıtımına başlanan 2023 adet NFT için teklif verme süreci dün 19.23’te başladı. Ancak yoğun ilgi nedeniyle açık artırma durduruldu.

Togg için yapılan açık artırmaya yoğun ilgi

Togg’un Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Yoğun ilgi sebebiyle sistemlerimizde gecikme ve zaman zaman erişim sorunu yaşanmaktadır. Problemi gidermek üzere çalışmalarımız devam etmektedir. NFT alımını bir sonraki duyurumuza kadar durdurduğumuzu bildirir, ilgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Haberin Devamı

Bu arada kısa bir süre önce kullanıcılarla buluşan Trumore uygulamasına 200 bini aşkın kişi kayıt olurken, oturum sayısı ise 1.1 milyonun üzerine çıktı.Trumore uygulamasını kullanan 8 kişi “100. Yıl Özel Seri” Togg Akıllı Cihazı test sürüş hakkı kazandı.

Ön siparişe katılma hakkı

Trumore uygulamasını indirip “Tru.ID” oluşturanlar, dijital cüzdanlarına aktardıkları “Avax” dijital varlıklarıyla yine aynı alanda yer alacak “NFT Alım Platformu” üzerinden sadece bir NFT için teklif verebilecek. Açık artırmada ilgilenilen NFT’ye en yüksek teklifi veren, ön sipariş hakkı elde edecek. Kullanıcılar uygulamadaki “Hemen satın al” seçeneği sayesinde, ilgilendikleri NFT’ye açık artırma süresinin bitmesini beklemeden de sahip olabilecek. 1’den 2023’e kadar numaralanmış NFT’ler, “100. Yıl Özel Seri Togg”lar için ön siparişe katılma hakkının yanı sıra özel seri araçların teslimatına ilişkin sıralamayı da belirleyecek. Örneğin 01 numaralı NFT’yi satın alan bir kişi, teslim edilmeye başlandığında özel seri Togg aracı da ilk sırada teslim alacak. Satın alınan NFT’nin bedeli, Togg’un satış fiyatından bağımsız olacak.