Geri Dön
OyunAltın Kökü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'altın Kökü' Yanıtları

Altın Kökü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'altın Kökü' Yanıtları

Altın kökü sorusu bulmacalarda sıklıkla bulmaca severlerin karşısına çıkmaktadır. Bu sorunun cevabı da bulmaca severler tarafından merak edilmektedir. Altın kökü bulmaca cevabı nedir? Harf harf bulmacada altın kökü yanıtları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Altın Kökü' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'altın Kökü' Yanıtları

Altın kökü sorusu bulmacalarda sıklıkla karşımıza çıkan sorulardan bir tanesidir. Bu sebeple bulmaca severler bu sorunun cevabını araştırmaktadır. Altın kökü sorusunun cevabı 5 harfli olarak karşımıza çıkmaktadır.

5 Harfli Altın Kökü Bulmaca Cevabı Nedir?

Bulmaca çözmeyi seven kişiler çoğunlukla altın kökü sorusu ile karşılaşmaktadır. Bulmaca çözmenin pek çok açıdan faydası bulunur. Stresi azalttığı ve sözlü beceriyi geliştirdiği bilinen faydaları arasındadır. Bunun yanında alzheimer hastalığı riskini azalttığı da bilinmektedir. 

Altın kökü sorusunun iki farklı cevabı bulunmaktadır. İkisi de 5 harflidir. Kare bulmacada çıkan harflere bakarak bu iki cevaptan birini yazmanız mümkündür. Altın kökü sorusunun cevabı Ardıl ya da İpeka şeklinde olmaktadır. 

Altın kökü terimi genellikle Güney Afrika bölgesinde yetişen bir bitkinin köküne verilen isimdir. Bu bitki sarı renginde olması sebebi ile altına benzetilmektedir. Bu bitkinin mideyi bulandırma ve kusturma özelliği vardır. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler