Bulmaca

Bulmaca

Son dakika bulmaca haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan bulmaca gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan bulmaca haber sayfamızda...

Bulmaca

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.918 bulmaca haberi bulunmuştur.
İpekli Peştemal Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İpekli Peştemal Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacadaİpekli peştemal sorusu sık sık bulmacalarda sorulan sorular arasındadır. Bulmaca çözerken karşınıza ipekli peştemal çıkması halinde yanıt alanına futa yazmanız doğru olur. Harf harf bulmacada ipekli peştemal futa demektir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.07.2022Eğitim
İnsanın Yaratılış Özelliği Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İnsanın Yaratılış Özelliği Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaBulmacaları çözerken her insanın eğlenme şansı vardır. Çünkü bu iş oldukça keyiflidir. Özellikle bulmacayı istediğiniz zaman çözme şansı olduğu bilinmektedir. Buda oldukça önemli bir şanstır. Bulmacada sorulan insanın yaratılış özelliği sorusu için cevap olarak natura yazılmalıdır. Böylelikle bulmacada yer alan soruya doğru yanıt verebilirsiniz. İşte, tüm detayları sizler için derledik.
5.07.2022Eğitim
İnceleme Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İnceleme Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaBir şeyin iç yüzünü öğrenmek ya da gerçekleri ortaya çıkarmak için yapılan gözlemlere inceleme denir. İncelemeler öznel ve nesnel olarak ikiye ayrılır. Nesnel incelemelerden elde edilen sonuçlar felsefe ve bilim dallarında kullanılır. Toplumsal bir meselenin tüm yönleriyle ele alındığı eserlere ise inceleme yazısı denir. İnceleme bulmaca cevapları hakkında merak edilen tüm detaylar.
5.07.2022Eğitim
İnce Söz Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İnce Söz Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaDuyan kişilerin üstünde hoş bir etki bırakan, hem güldürüp hem de düşündüren sözlere ince söz denir. Bir sözün "ince" olarak nitelendirilmesi için hem hikmetli hem de mantıklı olması gerekir. Sözün ince, güzel ve etkili bir şekilde söylenmesine belagat denir. Safsata, mugalata, fasarya ve maval kelimeleri ince söz ile zıt anlamlıdır. Bulmacalarda ince söz sorusuna yazılabilecek tüm cevapları sizler için ayrıntıları ile derledik.
5.07.2022Eğitim
İlinek Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İlinek Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaEski Türkçede ilinti, bağ ve alaka, ilinek ise bağlı ve ilgili anlamına gelir. Felsefi bir terim olan ilinek, varlığı daha üstün bir güce bağlı olan varlıkları tanımlamak için kullanılır. Özellikle metafizik, din felsefesi ve Platonizmde kullanılan bu sözcük, zorunlu varlık ile zıt anlamlıdır. Zorunlu varlığın var oluş nedeni kendisidir. İlinekler ise, zorunlu varlığa bağlıdır. İlinek kelimesinin bulmacadaki cevapları neler? Harf sayısına göre sizler için derledik.
5.07.2022Eğitim
İki Kuzulu Koyun Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İki Kuzulu Koyun Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaBulmaca çözme merakı olan kişiler genellikle kare veya çengel bulmacaya yönelirler. Bu bulmaca türlerinde boş kutucuklar yer alır ve doldurulması gerekir. Buna göre hareket ederek bulmacayı rahatça çözebilirsiniz. Bulmacada çıkan iki kuzulu koyun ise cevaba meleş yazabilirsiniz. Böylelikle çıkan bulmaca sorusuna doğru yanıt vermiş olursunuz. İşte, tüm merak edilenleri derledik.
5.07.2022Eğitim
İçine Kapanık Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İçine Kapanık Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacadaİçine kapanık bulmaca cevabı ise iki farklı kelime bulunur. Bunların birincisi otist iken diğeri ise tutkun olarak bilinir. Bu iki kelimenin anlamı da içine kapanık olarak dikkat çekmektedir. Bunun için bulmacada içine kapanık sorusunu görür görmez hemen boş kutucukları saymanız gerekir. Ortaya çıkan kutucuk sayısına göre cevabı yazabilirsiniz. İşte, merak edilenler.
5.07.2022Eğitim
İcraat Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İcraat Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacadaİcraat kelimesi, icra sözcüğünün çoğuludur. İcra etmek, bir şeyi sıfırdan yapmak ve inşa etmek anlamına gelir. Teoriden pratiğe dökülen her şey icraat olarak adlandırılır. Halk arasında sadece konuşan ve iddia eden, ancak iddialarını hiçbir zaman uygulayamayan insanlar için ''icraat sıfır'' deyimi kullanılır. İcraat kelimesi hakkında merak edilen tüm detaylar.
5.07.2022Eğitim
İbra Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
İbra Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacadaİbra, temize çıkarma, temizleme anlamlarında kullanılan köken olarak dilimize yabancı olan bir sözcüktür. İbra sözcüklerini genellikle bulmacalarda görebiliriz. İbra bulmaca sorusu için verilebilecek en doğru yanıt aklamadır. Bulmaca severlerin sıklıkla karşılaşacağı sorulardan biri olduğu için yanıtı mutlaka öğrenilmelidir. İbra bulmaca sorusu hakkında tüm detayları derledik.
5.07.2022Eğitim
Hoşgörü Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Hoşgörü Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaHoş görmek, farklı inançlara, fikirlere ve kültürlere saygı göstermek demektir. Hoşgörülü insanlara anlayışlı ve açık fikirli denir. Tasavvuf, hoşgörü felsefesi üstüne kurulmuştur. Yunus Emre'nin ''Yaratılanı severim Yaradan'dan ötürü'' ve Mevlana Celaleddin Rumi'nin ''ne olursan ol yine gel'' sözleri hoşgörü anlayışına örnek gösterilebilir. Bulmacalarda hoşgörü kelimesi hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
5.07.2022Eğitim
Hol Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Hol Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaBulmaca çözmeyi küçüğünden büyüğüne kadar her insan çok sever. Sonuçta insanların boş vakti oldukça çoktur. Bunun için bunu güzelce değerlendirmek bulmaca çözmek ile mümkündür. Hol sorusu da bulmacada sıkça sorulur. Sofa ve koridor olmak üzere birçok hol cevabı vardır. Bu cevaplar bulmacada yer alan kutucuk sayısına göre belirlenir. İşte, tüm ayrıntılar.
5.07.2022Eğitim
Hint Prensi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Hint Prensi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaHint prensi bulmaca sorusunun yanıtı dört harflidir. Eğer harf harf bulmacada Hint prensi sorusu çıkarsa yanıt alanına raca yazmanız gerekir. Bulmaca çözerek daha fazla kelime öğrenmek ve Türkçemizin zenginliklerinden faydalanmak mümkündür. Hint Prensi bulmaca cevabını harf harf bulmacada sizler için derledik .
5.07.2022Eğitim
Hindiba Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Hindiba Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaHindiba bulmaca sorusunun doğru iki tane yanıtı vardır. Eğer bulmaca çözerken hindiba sorusu görürseniz harf sayısına göre istenen cevabı tespit edebilirsiniz. Hindiba sorusunun 7 harfli Güneğik, 9 harfli Karakavuk yanıtları mevcuttur. Hindiba bulmaca sorusunun cevabını tüm ayrıntıları ile derledik.
5.07.2022Eğitim
Hiççi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Hiççi Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaHiç kelimesi Farsça kökenlidir ve yokluk anlamına gelir. Değersiz ve önemsiz şeyler de hiç olarak nitelendirilir. Hiçbir siyasi ideolojiyi benimsemeyen ve tüm ahlaki öğretileri reddeden kişilere hiççi denir. Hiççiler, Tanrı'ya ve dine inanmazlar. Onlar için toplumsal kurallar ve yasalar geçersizdir. Hiççi bulmaca cevaplarını sizler için derledik.
5.07.2022Eğitim
Hesap Pusulası Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada
Hesap Pusulası Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf BulmacadaHesap pusulası gibi birçok bulmaca sorusunda yanıt olarak farklı cevaplar bulunur. Çünkü bu soruların tek bir yanıtı yoktur. Hesap pusulası için 3 farklı cevap vermek mümkündür. Bunlar arasında adisyon, fatura ve nota yer alır. Üç cevapta hesap pusulası için yanıt niteliğine sahiptir. İşte, merak edilen detayları sizler için derledik.
5.07.2022Eğitim
Hayvan Bilimci Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada "hayvan Bilimci" Yanıtları
Hayvan Bilimci Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada "hayvan Bilimci" YanıtlarıBulmaca çözen kişilerin karşısına sık sık farklı sorular çıkması muhtemeldir. Ancak çoğu zaman aynı soruları bulmaca içerisinde görme şansınız vardır. Bundan dolayı hayvan bilimci sorusu da zaman zaman karşınıza çıkacaktır. Bu soruya vereceğiniz yanıt ise zoolog yanıtıdır. Çünkü hayvan bilimci bulmaca yanıtı zoolog olarak bilinir. İşte, tüm detaylar.
5.07.2022Eğitim
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
2.07.2022Eğitim
Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek Aktiviteler
Tek Başına Yapılabilecek Aktiviteler: Sıkılınca Evde veya Dışarda Yapılabilecek AktivitelerEvde tek başına sıkılanlar veya kendine vakit ayırmak isteyen kişiler için birbirinden güzel aktiviteler var. Sürekli iş ortamı veya arkadaş ortamında olan kişiler kendilerine vakit ayıramadıkları için kendilerini kötü hissedebilirler. Şehir kalabalığından, iş ortamından, stresli ortamlardan kendini uzaklaştırmak, rahatlamak isteyenler veya evde sıkılanlar kendilerine ayırdıkları vakitle kaliteli zaman geçirebilirler. Önemli olan burada yapılan aktivite değil kişinin kendine zaman ayırmasıdır. Evde sıkılınca tek başına yapılabilecek aktiviteler ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
1.07.2022Yaşam
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Matematikte dünya şampiyonu oldular
Matematikte dünya şampiyonu oldularVega Okulları Kurtköy Kampüsü öğrencilerinden oluşan takım, ilkokul 4. sınıflar kategorisinde dünya çapında 350 okulun katıldığı Math League Uluslararası Matematik Yarışması’nda şampiyon oldu.
29.06.2022Eğitim
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?Eğlenceli zeka bulmaca oyunlarından bir tanesi olan Brain Test Türkiye’de en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Zorlayıcı bölümleri ile hem zeka geliştiren oyun aynı zamanda eğlendiriyor. Ekranda verilen soru ne nesnelere göre cevapları bulmak gerekiyor. Şaşırtıcı cevapları bulunan oyunda seviye atladıkça Brain Test cevapları da bir o kadar zor olmaya başlıyor. Oyunun 200’den fazla seviyesi bulunuyor. Brain test nasıl oynanır? “Brain Test Cevapları Nelerdir?” içeriğimize göz atabilirsiniz.
21.06.2022Oyun
Çay koy, yeniden başlayacağız
Çay koy, yeniden başlayacağızDoğru yolda olsan bile öylece oturup beklersen ezilirsin...
13.06.2022Ege
Yola gönüllü çıkmayanlar kulübü
Yola gönüllü çıkmayanlar kulübüCafer Panahi’nin oğlu Panah Panahi’nin ilk uzun metrajı “Hit the Road/Yola Devam”, dağılan bir ailenin son gününe hem hüzün hem de mizahla bakıyor.
12.06.2022Kültür Sanat
Dağarcık Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kelime Dağarcığı Nasıl Geliştirilir?
Dağarcık Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Kelime Dağarcığı Nasıl Geliştirilir?Bir kişinin bildiği ve kullandığı, aynı zamanda bir dilde yer alan sözler bütünü dağarcık olarak bilinir. Genelde kelime dağarcığı olarak bilinir ve kişinin, ne kadar yüksek oranda kelime bildiği ile alakalıdır. İşte kelime dağarcığı hakkında ayrıntıları derledik.
2.06.2022Sözlük

Benzer Haber Etiketleri

Bulmaca ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.