Cildi Nemlendiren Doğal Yağlar

Cilt bakım ürünlerini ve kremleri kullanmak istemeyenler cildi nemlendiren doğal yağlar ile de nem bakımı yapabilir.

Kuru bir cilt hem kendinizi kötü hissettirir hem de yaş alırken kırışıklıklara, tahrişe, kızarıklığa meyillenir. Cansız bir görünüm istemiyorsanız cildinizi yeterince nemlendirmelisiniz. Cildinizi nemlendirmenin sadece krem sürmek olmadığını kesinlikle kabul etmelisiniz. Yeterince su içmek, gereken mineral ve vitaminleri almak ve cildinizi temiz tutmak cildinizi nemlendirmek için kullanacağınız ürünlerin etki etmesi için çok önemlidir. Yeterince su içmiyorsanız istediğiniz kadar krem sürün, etkisini pek göremeyeceksiniz.

Cildime uygun kremi nasıl bulacağım veya kozmetik ürünler kullanmak istemiyorum diyenler için doğal yağlar da cilt nemlendirici özelliğiyle elimizin altında.

Cildi nemlendiren doğal yağlar hangileri?

Cildi nemlendirici özelliği olduğu bilinen bazı doğal yağlar mevcut. Ancak pek çok uzmanın söylediği ortak bir şey varsa o da her ürünün veya her yağın herkese iyi gelmediği. Cilt tipinize, yaşam biçiminize ve vücudunuzun ihtiyacı olana göre hangi yağın size iyi geldiği değişiyor.

Araştırmalarıma göre cildi nemlendiren doğal yağlar şunlar:

• Hindistan cevizi yağı
• Bebek yağı
• Zeytin yağı
• Kastor yağı
• Jojoba yağı
• Susam yağı
• Gül yağı

Cildi nemlendiren yağları gece yatmadan önce cildinize uygulayabilir ve gece boyunca cildinizin nemi emmesi için bu şekilde bırakabilirsiniz. Sabah uyandığınızda cildinizi iyice yıkamayı unutmayın.

Sizin kullandığınız yağlar neler ve ne gibi etkiler gözlemlediniz?

Bu arada alerjiniz olabileceğini düşünerek direkt yüzünüze uygulamadan önce bileğinizin iç kısmında denemeyi unutmayın :)

Gizem Aydoğan

Facebook

Instagram