Geri Dön
Siyaset‘1 Mayıs’tan itibaren her seçime hazırız’

‘1 Mayıs’tan itibaren her seçime hazırız’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Ne zaman olursa olsun bilinsin ki seçimin belirleyici, en büyük, en iddialı aktörü Gelecek Partisi olacaktır. Biz, seçime hazırız. 1 Mayıs’tan itibaren yapılacak  her seçime gireriz.” dedi. Davutoğlu, Çanakkale’de bir otelde düzenlediği basın toplantısında,  Gelecek Partisi’ni İstiklal Marşı’nda ifade edilen “istiklal” idealinin sözcüsü olarak kurduklarını söyledi.

‘1 Mayıs’tan itibaren her seçime hazırız’

Davutoğlu, bir gazetecinin erken seçim yapılacağı iddialarını hatırlatması üzerine “Normalde seçim gündeminin olmaması lazım ama eğer bu soru, bu kadar çok soruluyorsa Türkiye, seçim atmosferine girmiş demektir. Türkiye’de  erken seçim konusunda hiç kimse, iddialı bir söz söyleyemez. ‘Erken seçim  apılmayacaktır.’ demek, Türkiye’nin siyasi geçmişine ve gerçeklere çok uygun  değil. Şu anda normal olarak, hukuki bir süreç ve seçim tarihi bağlamında, erken seçim gündemi olmaması gerekmesine rağmen, erken seçim gündemdedir”  değerlendirmesinde bulundu.

Gelecek Partisi’nin ardından peş peşe yeni partilerin kurulduğunu dile getiren Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Dalga dalga partiler kurulmaya başlandı. Hala kuruluyor ve kurulacak. Biz, o hareketliliği getirdik.”

Kripto borsası Thodex'te haciz işlemi gerçekleştiKripto para borsası Thodex şirketinden kripto para satın alarak mağdur olduğunu belirten kişinin zararının giderilmesi için şirketin Kadıköy'de bulunan binasında haciz işlemi uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler