Geri Dön

16 bin yetim çocuğun bayramlığı Diyanet’ten

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, yurt içinde ve dışında toplam 16 bin yetim çocuğa bayramlık kıyafet yardımı yaptıklarını söyledi.

16 bin yetim çocuğun  bayramlığı Diyanet’ten

TDV’den yapılan açıklamada, Polat’ın vakıf gönüllüleri ile birlikte Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan Türkmen, Somalili ve Suriyeli ailelere gıda kolisi dağıtımı yaptığı belirtildi. Polat burada yaptığı açıklamada, “Yurt dışında 98 ülkenin 323 bölgesinde olduğu gibi yurt içinde de 81 ilin 725 ilçesinde faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Mazlumların dertleriyle hem hal olmaya vakıf olarak devam ediyoruz” dedi. Ramazanda yurt içinde 40 bin alışveriş yardım kartı dağıtıldığını ifade eden Polat, “5 bin yetim çocuğa kıyafet yardımı yapıldı. Ülke genelinde il ve ilçe şubeleri tarafından kurulan iftar sofralarında da 1 milyondan fazla kişiyle bir araya gelme imkanı bulduk” diye konuştu.

Bodrum'da kral yolu yeniden ortaya çıktıMuğla'da suların çekilmesiyle birlikte kral yolu yeniden ortaya çıktı. Tavşan Adası'na uzanan binlerce yıllık kral yolunu duyan vatandaşlar çıkan yolu görmek için bölgeye ziyarete geldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber