Geri Dön
Siyaset'2023 seçimlerinin kilidi gençlerimiz'

'2023 seçimlerinin kilidi gençlerimiz'

Gençlerin ülkelerine ve kendi geleceklerine sahip çıkacaklarına inandığını belirten Erdoğan, “Seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil, gençlerimizdir. Bizim ihtiyacımız olan kuşak Z, Y kuşağı değil Teknofest kuşağıdır” dedi.

'2023 seçimlerinin kilidi gençlerimiz'

 

Aslıhan Altay Karataş / ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil, gençlerimizdir. Bu bakımdan gençlerimizin hayalleri, beklentileri, düşünceleri, tespit ve teklifleri bizim için hayati önemdedir” dedi.

Başkent Millet Bahçesi’nde AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın nüfusu 100 binin üzerindeki 145 büyükşehir il ve ilçe belediyesiyle beraber düzenlediği Yerel Yönetimler Gençlik Festivali, duyduğu sesleri notaya dökebilme yeteneğine sahip Muşlu 9 yaşındaki görme engelli Bager Çalışcı’nın piyano resitali ile başladı.

Festivale katılan Erdoğan özetle şunları söyledi:

ORTAK NOKTAMIZ ÇOK: Festival boyunca okulların ara tatile girmesini de fırsat bilerek ülkemizin dört bir yanından 100 bin öğrenci Ankara’ya gelecek ve buradaki etkinliklere katılacak. Gençlerimizle yaptığımız sohbet toplantılarında aslında çok fazla ortak noktamız olduğunu gördük.

GÖKTEN ZEMBİLLE İNMEDİM: Bugün burada siyasete gençlik kollarında atılmış, hayatı boyunca tüm mücadelesini gençlerle birlikte vermiş birisi olarak karşınızda bulunuyorum. Gökten zembille siyasete inmedim, gençlik teşkilatlarında siyasete başladım. Bizimle beraber gençler 18 yaşında seçilme hakkını yakaladı. 2023 seçimlerinde 6 milyondan fazla gencimiz ilk defa oy kullanarak ülkesi ve kendi geleceği için siyasi irade ortaya koyacak. Önümüzdeki seçimlerin kilidi şu veya bu parti değil, gençlerimizdir. Bu bakımdan gençlerimizin hayalleri, beklentileri, düşünceleri, tespit ve teklifleri bizim için hayati önemdedir...

İHTİYACIMIZ OLAN NESİL: Hep birlikte önce kendi medeniyetimizi, tarihimizi, kültürümüzü, değerlerimizi en iyi şekilde öğreneceğiz. Bizim ihtiyacımız olan kuşak Z kuşağı, Y kuşağı değil, Teknofest kuşağıdır. Bizim ihtiyacımız olan nesil Asım’ın neslidir..

SENDEN HİÇBİR ŞEY OLMAZ: Bir parti çıktı, Türkiye’nin Irak ve Suriye’ye yönelik sınır ötesi harekatları için gereken tezkereye Meclis’te ‘Hayır’ dedi. ‘Evet’ diyenleri de ihanetle suçladı. Sonra çıkıp Kandil’i yerle bir edeceğini, Suriye’de huzuru sağlayacağını iddia etti. Bunlar bölücü örgütün oyuncağı olan partinin güdümüne girme ayıbını, yalan, iftira ve çirkeflik çıtasını yükselterek gizleyebileceklerini sanıyorlar. Bay Kemal senden hiçbir şey olmaz.

BU KADIN NASIL KÜFREDİYOR?: Bir başkası şehit yakınına söven densiz, terbiyesiz, utanmaz, arlanmaz milletvekiline sıkı sıkıya sarılarak gerçek yüzünü gösterdi. Bunların birbirinden farkı var mı? Sizlerden özür dileyerek bir şey söyleyeceğim. Şu İYİ Parti’nin başındaki kadın, bu kadın nasıl küfrediyor? Beni bağışlayın, söylemek istemezdim ama söyleyeceğim. Parlamento çatısının altında ‘yavşaklar’ diyecek kadar ileri giden bir kadın. Bunda ne edep var ne adap var! Ne olacak, başkanı bu şekilde küfrederse onun milletvekili ondan farklı olur mu? Sen bir kadınsın ya, bir kadın nasıl oluyor da bu şekilde küfrediyor?

BUNLARIN SUYU KAYNADI: Bunların suyu kaynadı. Ama bunların suyunu tam manasıyla kaynatmaya var mıyız? Haziran 2023’te bu kazanı kaynatalım ve bunların işini bitirelim... Gençlerimize ülkelerine ve kendi geleceklerine sahip çıkacakları konusunda güveniyorum. Partimizin kapıları tüm gençlerimize sonuna kadar açıktır. Artık çok yaklaştığımız 2023 hedeflerimizle, 2053 vizyonumuz sadece kuru bir slogan değil, size bırakacağımız en büyük mirasımız olacaktır.

Eleştirilere yanıt: 1-2 saat gitmekten doğal bir şey olmaz
İmamoğlu'na peş peşe tepkiler! 'Ne görüştüğünü açıklamak zorunda'
Feci kaza yürek yaktı! 2’si çocuk 3 ölü
Millet İttifakı'nda 'yok sayma' çatlağı! CHP'li belediyelere eleştiri
Aşı karşıtları Başbakan'ı kovaladı! Hakaret edip üstüne sürdüler
Rüya ev! Görenin ağzı açık kaldı...
Kuryeler itiraz etmişti! Trendyol'dan zam açıklaması
Galatasaray'dan bomba golcü hamlesi! Eski Fenerbahçeli...
Emre Karayel bebeğinin yüzünü gösterdi: Baba oldum ben!
'Kar' bereketi! Randevu patlaması yaşanıyor
Gözler saat 22.00'de! Piyasalar nasıl etkilenecek?
Yasak aşk krizi! Ünlü modacıyı çıldırtan soru
ABD'de korkunç cinayet! Türk öğretmen öldürüldü
G.Saray istiyordu, F.Bahçe kapıyor! Resmi transfer girişimi
Kuzey Kutbu'nda yeni cephe açıldı! Savaş gemileri adım adım izleniyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler