Geri Dön

22 Mayıs’a kadar sessiz

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay ile başlayan veda ziyaretlerini Diyanet İşleri Başkanı ile sürdürürken dün de Yüksek yargı başkanları ile yemekte bir araya geldi. Davutoğlu, resmi programı dışında birçok siyasetçi, bürokratı da kabul ederek vedalaşıyor.

22 Mayıs’a kadar sessiz

Davutoğlu 22 Mayıs’ta Ak Parti Kongresi’nde partililere ve kamuoyuna veda mesajları verecek. 3 Mayıs’taki Ak Parti grubu ve 5 Mayıs’taki Ak Parti’deki partisini kongreye götürdüğü ve aday olmayacağına dair basın toplantısının ardından bu süreçte en kapsamlı konuşmasını yine 22 Mayıs’ta yapmış olacak. Bu konuşmasında parti tabanına ve kamuoyuna seslenecek olan Davutoğlu’nun Ak Parti’nin geleceğine dair, “birlik” mesajı vermesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta bu konuşmasına son şeklini verecek olan Davutoğlu’nun daha önce 3 ve 5 Mayıs’ta çizdiği çerçevede bir konuşma yapması bekleniyor. Davutoğlu’nun bu konuşmasından sonra uzun bir süre de sessiz kalacağı kaydedildi. İstanbul’da çalışmalarını sürdürecek olan Davutoğlu’nun kamuoyunun karşısına bir üniversitedeki derste çıkabileceği de ifade ediliyor.

Erdoğan ile görüşecek

Davutoğlu’nun Başbakan olarak 19 Mayıs törenlerine katılması da bekleniyor. Bu süreçte pek program koymayan Davutoğlu, bakanlarına da bir toplantıda veda edecek. Davutoğlu’nun önümüzdeki hafta da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yapması bekleniyor. Başbakan sıfatıyla Erdoğan ile yapacağı son görüşmenin de veda ziyareti olacağı ifade ediliyor. Davutoğlu’nun kongreye kadar da partide bir temasta da bulunmaması bekleniyor.

Emektar kuyudan 72 yıldır petrol çıkarılıyorTürkiye'de petrol üretiminin ilk kez gerçekleştirildiği Raman-8 kuyusu 72 yıldır faaliyetini sürdürüyor. Türkiye, son yıllarda petrol arama faaliyetlerinde ileri bir noktaya gelirken, serüvenin ilk başladığı Batman'daki emektar kuyuda üretim kesintisiz devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber