Geri Dön

3 partiden ortak tavır

Meclis'te Grubu bulunan 3 siyasi parti, 13 Mart'ta Ankara Kızılay'da terör saldırısına ortak tepki gösterdi. AK Parti, CHP ve MHP teröre karşı ortak bildiri hazırladı. Ortak metne imza atmayan HDP ise farklı bir deklarasyon yayınladı.

3 partiden ortak tavır

Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, teröre karşı ortak tepki gösterilmesi konusunda dün temaslarda bulundu. Bostancı, önce CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ile ardından da MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile görüştü. Üç parti ortak bir metin üzerinde mutabakat sağladı. HDP'nin ise metne imza atmadığı belirtildi. Üç Partinin üzerine mutabakata vardığı bildiri şöyle:

"13 Mart günü Ankara’da doğrudan milletimize yönelmiş vahşi terör saldırısı bir kez daha milletimizi ve onun iradesinin temsilcisi olan bizleri derin bir üzüntüye sevk etmiştir.
Hayatını kaybeden bu ülkenin evlatları hepimizin evlatlarıdır ve onların acısı aileleri, yakınları, sevenleri kadar milletimizin ortak acısıdır.
Terör saldırılarının arkasında Türk milletinin birliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne yönelik tarihi emeller vardır.
Terörün kanlı eylemleri ile yapmaya çalıştığı, halkta bezginlik, karamsarlık doğurmak, ortak gelecek duygusuna darbe vurmaktır.
Uzun tarihi içinde her türlü sorunu ortak dayanışma, kararlılık, cesaret ile aşan, kaderini kendi azim ve iradesi ile yazan milletimizin, terör karşısında da aynı kararlılıkla davranarak terörün amacını boşa çıkarttığını görmek, bu derin acımız karşısında en önemli teselli kaynağımızdır.
Millet iradesinin tecelligahı olan TBMM bu konuda üstüne düşen milli sorumluluğun farkında ve şuurundadır.
Milli iradeyi temsil etmekten onur duyan bizler, ortak kaderimize ve geleceğimize duyduğumuz derin inançla, teröre karşı sergilenen kararlılığa tercüman olmanın ve müşterek acıyı paylaşmanın her türlü siyasi ve ideolojik aidiyetten daha önemli olduğunu ifade ediyoruz.
Karmaşık ve sorunlu bir coğrafyanın parçası olan ülkemizde barışın ve huzurun tesis edilmesi bakımından herkese her kuruma sorumluluk düştüğünü, olaylar karşısında soğukkanlı tavrın, dikkatli bir dil ve üslubun önemini bu vesile ile vurgulamak isteriz.
Milletimizin başı sağ olsun."

Silivri'de dehşet! Annesini ve bir yakınını öldürüp intihar ettiİstanbul Silivri’de bir kişi, annesini ve bir yakınını silahla ateş ederek öldürdükten sonra intihar etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber