Geri Dön

49. Adalet Nöbeti

Cumhuriyet gazetesine yönelik davada tutuklu yargılanan avukat Akın Atalay’ın serbest bırakılması için başlatılan ‘Adalet nöbeti’nin 49’uncusu, gökyüzüne bırakılan balonlarla özgürlük çağrısına sahne oldu.

49. Adalet Nöbeti

İstanbul Adalet Sarayı’nın atriumunda bir grup avukatın tuttuğu nöbete Cumhuriyet davası sanıklarından Musa Kart, avukat Mustafa Kemal Güngör ve Bülent Utku’nun yanı sıra, CHP’li Sezgin Tanrıkulu da destek verdi. Nöbetin ardından gazeteci ve avukatlardan oluşan grup adliye önünde “Herkes için adalet” yazılı pankart açtı. Grup adına açıklama yapan İstanbul Barosu Başkanı avukat Mehmet Durakoğlu, “49 hafta evvel Cumhuriyetçi meslektaşlarımız için başlatılan nöbetlerden bu yana geçen zaman dilimi, adaleti soluyan bir aşamaya vardıramadı bizi. Avukat Akın Atalay ve gazeteci Murat Sabuncu 492 gündür, Ahmet Şık da 431 gündür tutuklular. Biz sadece üç Cumhuriyetçiye özgürlük talebi için değil, haksızlığın zulme dönüştüğü bir ortamın demokrasi olamayacağı inancıyla buradayız” dedi.

Merkez Bankası’ndan yeni rekor! 3 yılda 10 kat arttıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) son üç yıldaki performansı ortaya çıktı. 2000-2017 yıllarını kapsayan dönemde Merkez Bankası'nın yıllık ortalama vergi öncesi kârı 5 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yaptığı 2018-2020 dönemini kapsayan son 3 yılda yıllık ortalama kâr 10 katına çıkarak 54 milyar TL seviyesine yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber