Geri Dön

8 bin CHP’linin telefonu dinlendi

Adalet Yürüyüşü sırasında, Almanya’da üretilen bir, “casus program” üzerinden telefonlarının dinlendiğini açıklayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, olayı araştırmak için İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nu görevlendirdiği öğrenildi.

8 bin CHP’linin telefonu dinlendi

Milliyet’in aldığı bilgilere göre, casus yazılım programı, Adalet Yürüyüşü’nün başlamasıyla birlikte Türkiye’de faaliyete geçirildi, program www.adaleticinyuru.com adresi üzerinden 29 gün aktif kaldı. Programın, bu adrese girilmesi ve bu site üzerinden mobil bir uygulama indirilmesiyle birlikte cep telefonlarına virüs bulaştırdığı anlaşıldı. Alman araştırma şirketlerinin 8 bin kişinin cep telefonlarına virüs bulaştırıldığını tespit ettiği bildirildi. Bu 8 bin kişinin listesinin çıkarıldığı, dinlemenin boyutunun ortaya çıkarılması için çalışmaların sürdürüldüğü kaydedildi. Listede, Kılıçdaroğlu, MYK üyeleri ve milletvekillerinin de bulunduğu öğrenildi.

Korgeneral Osman Erbaş darbecilere böyle tepki göstermiştiBingöl'den Bitlis'in Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ve insansız hava araçlarının (İHA) geliştirilmesine destek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber