Geri Dön

AB ile pazarlığın detaylarını açıkla

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “Kayseri pazarlığı” benzetmesini eleştirdi.

AB ile pazarlığın  detaylarını açıkla

AB ile yapılan anlaşmanın içeriğinin kamuoyunca bilinmediğini belirten Vural, “Başbakan milli politika takip edilmesini istiyorsa AB ile yaptığı pazarlığın detaylarını paylaşmak durumundadır. ‘Kayseri pazarlığı’ deyip bizim irademizi de milletimizin iradesi de para karşılığı teslim alacak düşünceyi doğru görmeyiz. Kayserili ensar ile dolar arasında pazarlık yapmaz” dedi. Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AB ile görüşmelere giden Davutoğlu’na hitaben, “Başbakan 3 milyar euroyu almadan geri dönmesin” diyerek, Davutoğlu’nu tahsildara benzettiğini savundu. Vural, “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nın, böyle küçültülmesi, tahsildar durumuna düşürülmesi, Türkiye dış politikasının paraya indirgenmesi hayret verici” dedi.

Vural, kürsü dokunulmazlığı dışında bütün dokunulmazlıkların sınırlandırılmasını istediklerini belirterek, “Terörle mücadelede ‘aman tutuklama olmasın’ diyorlar. Mevzubahis vatan ise gerisi teferruat. Milletin egemenliğini kullananın terör örgütüne yardım yataklık yapmak, üye olmak sıfatıyla bağdaşmayacağını düşünüyoruz” dedi.

İsveç'te terör saldırısıİsveç'in Jönköping şehrine bağlı Vetlanda ilçesinde gerçekleşen bir bıçaklı saldırıda 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber