Geri Dön
SiyasetAbdullah Gül: Bunu yapanlar derhal kışlalarına çekilsin

Abdullah Gül: Bunu yapanlar derhal kışlalarına çekilsin

Televizyonda canlı yayına bağlanan 11'inci Cumhurbaşkanı, "Türkiye Latin Amerika, Afrika ülkesi değil. Bir daha milletin yüzüne bakamayacak hale gelirler" dedi.

Abdullah Gül: Bunu yapanlar derhal kışlalarına çekilsin

NTV'de canlı yayına katılan 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, darbe girişimine karşı sert açıklamalar yaptı.

Gül, şu açıklamayı yaptı:

"Önce bütün milletimize şunu söylemek isterim: Düşüncesi, fikri, partisi ne olursa olsun farklılığını kenara bırakmalı ve demokrasi için sım sıkı sağlam durmalı.

Türkiye Latin Amerika, Afrika ülkesi değil. Hatada olanlar vazgeçip kışlalarına çekilsin.

Bu, emir komuta zincirinde olan bir şey değil. Herkes; bu hatayı yapanlar bundan hemen vazgeçsinler, kışlalarına dönsünler. Bir daha milletin yüzüne bakamayacak hale gelirler.

Saldırganlık olmadan, çatışmaya fırsat vermeden demokrasiye sahip çıkma günüdür. İnanıyorum Türkiye bu sıkıntılı geceyi atlatacak.

Aziz vatandaşlarımdan ricam bu tip ne olduğu belirsiz ayaklanmalara karşı saflarını sık ve tavırlı tutsunlar. Demokrasiye sahip çıksınlar."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hazine Bakanlığı'nda devir teslim töreni! Yeni Bakan Nureddin Nebati'den faiz mesajıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda yemin etti. Ardından Nureddin Nebati Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini Lütfi Elvan'dan devraldı. Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Makamlar gelip geçici, önemli olan yapılan hizmetler. Türkiye salgın sürecinde salgın sürecinde en hızlı toparlanan ülkelerden birisi haline geldi. Ekonomik olarak tam bağımsız bir Türkiye misyonu ile yeni bir yola girdik. Bu süreçte göreve gelirken bizlerin en önemli önceliği yüksek faiz olamayacak." dedi.