Geri Dön
Siyaset‘Açılım terörü güçlendirir’

‘Açılım terörü güçlendirir’

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin cumhuriyet tarihi boyunca hiç olmadığı kadar büyük tehditlerle ve güvenlik riskleriyle karşı karşıya olduğunu savunarak, iktidarın dış politikasını eleştirdi.

‘Açılım terörü  güçlendirir’

Vural, “Türkiye’nin stratejik ortağı ABD’nin insansız hava uçağı Silopi’de bir evde yapılan aramada bulunuyor. Gerçekten bu insansız hava uçağının, PYD’ye yapılan askeri yardımlar arasında olduğu tahmin ediliyor. PKK’nın yaptığı kanlı saldırıları dikkate aldığımızda, hangi ülkeler tarafından nasıl desteklendiği dikkate alındığında maalesef Türkiye’nin dış politikasının geldiği bu safha ne kadar büyük güvenlik riskleriyle karşı karşıya olduğumuzu ortaya koyması bakımından çok önemli” diye konuştu. Vural, “PKK terör örgütünü bertaraf etmeliyiz. Açılım, çözüm, müzakere gibi konular terör örgütünü güçlendirmekten öteye bir anlam taşımaz” dedi.

‘Mobil yönetim anlayışı’

Hakkâri ve Şırnak il merkezlerinin taşınması projelerini de eleştiren Vural, “Bir mobil yönetim anlayışı var. Habur’da mobil mahkemeleri kurduk, teröristleri mahkemeye götüreceğimize mahkemeleri teröristlerin ayağına getirdik. Süleyman Şah Türbesi’nin bulunduğu vatan toprağını orada koruyacağımıza, vatan toprağını taşıdık, mobil vatan oluşturduk. Şimdi de mobil il merkezi, güvenlik meselesiyle. Aklınızı başınıza alın” dedi.

Aniden bastıran yağmur vatandaşları hazırlıksız yakaladıİstanbul'da öğle saatlerinde aniden bastıran yağmur vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Mecidiyeköy'de yollar göle dönerken, çoğu kişi su birikintilerinden atlayarak geçmek zorunda kaldı. Öte yandan İstanbul'un üstünü kara bulutlar kapladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler