Geri Dön
Siyaset‘Afganistan yönetimi de bizim kalmamızı istiyor’

‘Afganistan yönetimi de bizim kalmamızı istiyor’

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Afganistan’ın Kabil Havalimanı’nda güvenliği sağlaması konusunda “Bu havaalanının işletilmesi ve güvenliği Afganistan için çok önemli. Ülkenin dünyaya açılan kapısı. En başta Afganistan’ın desteğine ihtiyacımız var. Afganistan yönetimi de Türkiye’nin burada kalmasını istiyor. Afganistan’ın ihtiyacı olduğu sürece yanında olacağız” dedi.

‘Afganistan yönetimi de bizim kalmamızı istiyor’

 

ECEM TOPLAR Antalya - ‘Antalya Diplomasi Forumu’nun kapanışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, Rusya’nın Türkiye’ye uyguladığı uçuş kısıtlamasını 22 Haziran’dan itibaren kaldırma kararını olumlu karşıladıklarını belirtti.

Yunanistan’ı uluslararası anlaşmalara sadık kalmaya çağıran Çavuşoğlu, “Yaz aylarında turizm sezonu boyunca Ege’de herhangi bir tatbikat yapılmaması için centilmenlik anlaşması var. Yunanistan NAVTEX ilan ediyor. Milli günlerde de NAVTEX ve tatbikat yapmama mutabakatı var. Bunu da bozdu” dedi.

‘Ders alsınlar’

Çavuşoğlu, Ermenistan’da yapılan seçimlerle ilgili olarak ise, yeni yönetimin daha önceki hatalardan ders almasını beklediklerini vurgulayarak, “Umarım bölgenin istikrarın ve barışının tek yolunun komşularla iyi ilişkiler kurmak, komşuların topraklarına göz dikmek yerine onlarla iyi geçinmek olduğunu anlarlar” dedi.

Murat Kurum: "Antalya'ya toplam 47,5 milyon lira ödenek gönderildi, 912 ailemize 12 milyon 200 bin lira yardım yapıldı"Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: Antalya'da 48 mahallemiz doğrudan etkilenmiş durumda, tamamen boşalttığımız mahalle sayımız 31 ve kısmen zarar gören mahallelerimiz de 17 oldu. Ailelerimize bir yandan psikososyal destek de veriyoruz. Vatandaşlarımız için 62 konteyner kurduk. Antalya'ya toplam 47,5 milyon lira ödenek gönderildi, zarar tespitleri çerçevesinde de 912 ailemize 12 milyon 200 bin lira yardım yapıldı. Zarar gören hayvanlarımıza ilişkin 70 veteriner hekimimiz, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler