Geri Dön

Ağır toplar başvurmadı

Rekor düzeyde aday adaylığı başvurusu alan Ak Parti’de mevcut 23 milletvekili adaylık başvurusunda bulunmadı. Adaylık başvurusu yapmayan isimler arasında partinin ağır topları da yer alıyor.

Milliyet’in parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre adaylık başvurusu yapmayanlarlar şöyle: “TBMM Başkanı İsmail Kahraman (İstanbul), Ekrem Erdem (İstanbul), Ahmet Davutoğlu (Konya), Özcan Ulupınar (Zonguldak), Murat Göktürk (Nevşehir), Cemil Çiçek (Ankara), Mehmet Ali Şahin (Karabük), Ali Babacan (Ankara) ve Beşir Atalay (Van), Burhan Kayatürk (Van-3 dönemlik), İbrahim Mustafa Turhan (İzmir), Coşkun Çakır (Tokat), Kani Torun (Bursa), Mehmet Müezzinoğlu (Bursa-3 dönemlik), Hüseyin Şahin (Bursa), Hüseyin Samani (Antalya), İsrafil Kışla (Artvin), Nükhet Hotar (İzmir), Hasan Özyer (Muğla), Mehmet Ali Pulcu (İstanbul), Recep Konuk (Karaman), Fevzi Şanverdi (Hatay), Ayhan Gider (Çanakkale). Bu isimlerin başvurmaması kesinlikle aday gösterilmeyecekleri anlamına gelmiyor. Parti yetkilileri geçmişte de başvurmadığı halde listelere son şeklini veren üst kurulun davetiyle aday gösterilen pek çok isim bulunduğuna işaret ederek, adaylık başvurusu yapmayan bu isimlerden Erdoğan’ın talep etmesi halinde bazı isimlerin 24 Haziran’da listeye konulabileceğini vurguladı.

Kahraman’ın oğlu

Parti kulislerinde, Kahraman’ın yerine oğlunun, Atalay’ın yerine de yeğeninin aday adaylığı başvurusu yaptığı konuşuluyor.

Kulislerde 24 Haziran seçimlerinde aday olmayabileceği konuşulan, üç dönemlik isimlerden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in ise Erdoğan’ın, “tüm bakanlar başvursun” talimatının ardından müracaatın son günü başvuru yaptığı öğrenildi.

Genç kızların tekme ve yumruklu kavgası kameradaDenizli'de 3 genç kızın arasında tekme ve yumruklu kavga çıktı. Bir erkeğin araya girip, ayırmaya çalıştığı kavga çevredeki bir kişi tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber