Geri Dön

Ak Parti’den Kürtçe afiş

‘Demokratikleşme Paketi’nde yer alan, seçim propagandasının Türkçenin yanı sıra farklı dil ve lehçelerde de yapılmasının serbest bırakılması düzenlemesine ilişkin hazırlık sürerken Diyarbakır’da AK Parti Belediye Başkan adayları kentin birçok noktasına Kürtçe yazılı pankartları astı.

Ak Parti’den Kürtçe afiş


AK Parti, Diyarbakır Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Galip Ensarioğlu’nun fotoğrafının yer aldığı, “Diyarbakır artık değişim istiyor” anlamına gelen Kürtçe “Amed Edi Guhertin Dixwaze” yazılı pankartı kentin merkezi durumundaki merkez Yenişehir İlçesindeki Valilik binasının karşısındaki bir binaya astı. Ak Parti İl Başkanlığı binasına asılı sadece Türkçe olan yazılar da değiştirildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarının bulunduğu, “Genç Diyarbakır’ım. Peygamberler ve ashaplarının yeriyim” anlamına gelen “Ez Diyarbekira ciwanım, Cih u wara Esheb u Peyxamberanim” yazılı büyük afişler asıldı.

Esenyurt'ta kamyonetin çocuğa çarpma anı kameraya yansıdıİstanbul Esenyurt'ta, aniden yola çıkan çocuk, kamyonetin çarpması sonucunda park halindeki bir otomobilin altına girdi. Kamyonet sürücüsü çocuğu hastaneye götürdü. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber