Geri Dön

‘Ak Parti kongresi erkene alınabilir’

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal da büyük kongrenin erkene alınabileceği mesajı verdi.

‘Ak Parti kongresi erkene alınabilir’

Ünal, dün Tvnet’te soruları yanıtladı. Ak Parti’nin kongre sürecinin bitişinin nisan sonu olarak planladığını vurgulayan Ünal, “Eğer nisan sonuna kadar tamamlarsa bu süre zarfında mayıs, haziran gibi büyük kongre olabilir Partinin ilgili kuruları karar alırsa kongreyi erkene alabiliriz. Bu bir olağanüstü durumdan değil, kongrelerin tamamlanmasıyla ilgili” diye konuştu.

Ünal, 2019’da Ak Parti’nin nasıl bir kampanya yürüteceği konusundaki soruya da “Önümüzdeki süreçte seçim kampanyalarımızı daha da yerelleştireceğiz. Türkiye’nin büyük makro sorunları çözüldü. Daha çok iletişimde insanların evinde, sokağında daha huzurlu yaşayacağı bir süreç başladı. Bunun iletişimi de bunu gerektiriyor” yanıtını verdi. Ünal 2019 seçimlerinde, Ak Parti ve MHP’nin ortak seçim çalışması yapma ihtimali konusunda ise “Her siyasi parti kendi kurumsal kimliği ile ortak hedefler çerçevesinde, kendi siyasal dili ve iletişimini kullanarak, kendi kampanyasını yapacak” dedi.

‘Gerekli cevap’

TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan kavgayı da değerlendiren Ünal, “TBMM’de bir haddini bilmez, sözde bir milletvekili milletin kürsüsüne çıktı, milletin terörle verdiği haklı mücadelesine dönük kabul edilemeyecek ifadeler kullandı ve tabii gerekli cevaplar kendisine verildi” dedi.

Kontrolden çıkan otomobilin bir kasabın vitrininden içeri girdiKocaeli'nin Gebze ilçesinde, fren yerine gaza basan sürücünün kontrolünden çıkan otomobilin, bir yayaya çarptıktan sonra kasap dükkanına girdiği anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber